Aktualnie ratujemy
Perełka potrzebuje pomocy

"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"

Perełka spogląda przez szybę z tylnego siedzenia samochodu. Nie ma ani smyczy, ani obroży. Ma za to zmiażdżone łapy. Krew rozbryzguje się po całym aucie. Perełka - dwuletni kundel z wypadku na drodze. Właściciel nie zostawił jej nic, poza wyrokiem śmierci i kartonowym pudłem. Porzucił swoją psinę w lecznicy, nakazał uśpienie gdy usłyszał o kosztach leczenia. Składanie pogruchotanych kości, czyszczenie otwartych złamań, ryzyko amputacji łapy, rehabilitacja, wizyty kontrolne - to zbytni luksus. Jeden zastrzyk wydał się o niebo tańszym rozwiązaniem. I kończył wszystko.

Jej niemy krzyk dotarł do nas gdy akurat odwiedzaliśmy lecznicę z innym psem. Za namową weterynarza właściciel zrzekł się wszelkich praw do psiny - nic go to przecież nie kosztowało. Zabraliśmy suczkę tak jak leżała, w kartonie po owocach, zrezygnowaną i zakrwawioną. Gdy wkładaliśmy ją do samochodu jej byli właściciele właśnie wsiadali do auta. Suczka wykręciła głowę i mimo bólu, ostatkiem sił próbowała pobiec w ich kierunku. Nie wierzyła, że mogli ją tak po prostu zostawić, nie w takiej chwili... Połamane łapki ugięły się jednak i opadła bezsilna, odarta z nadziei i złudzeń, a jej wzrok mówił, że serce boli ją bardziej niż te pogruchotane kości.

Perełka przebyła jedną operację, podczas której amputowano jej prawą przednią łapę. Drugą łapę opatrzono, i mimo zmiażdżenia podjęto próbę jej ratowania. Jednak po chwili przeciążona lewa łapa nie wytrzymała, zerwały się więzadła. Perełki świat runął razem z nimi.

Jedynym ratunkiem dla psiny  jest bardzo kosztowny zabieg wykonania i wszczepienia protezy bionicznej. Wykonuje go klinika weterynaryjna w Londynie, Fitzpatrick Referrals. Całościowy koszt to 9 tyś funtów, czyli około 45 tyś zł. Dodatkowo koszt transportu Perełki.

Ktoś powie, że to ogromne koszta, że za te pieniądze można ocalić wiele innych kundelków. I będzie pewnie miał rację. Ale kiedy patrzymy w przerażone oczy psiny, której człowiek wydarł serce, a los pozbawił łap - żadne pieniądze nie wydają się zbyt wielkie, bo aż wstyd być człowiekiem. 

Jeśli chcesz, możesz wesprzeć Perełkę w ramach Kampanii Społecznej "Kochaj Mądrze" i dokonać wpłaty z dopiskiem "dla Perełki"

W imieniu małej dziękujemy za każdą pomoc!

Perelka.po.amputacji

Wesprzyj polskie konie Mini Farma Eko Klub Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy Sklep charytatywny
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!