Aktualnie ratujemy
Bolek

Data dodania: 09.01.2019 r.

Bolek

Kochani,

kolejny kot potrzebuje wsparcia w leczeniu. Bolek, bo o nim mowa, ma dobrą opiekunkę, ale niestety brakuje środków na jego dalsze leczenie. Zamieszczamy prośbę Pani Marii. Prosimy, przeczytajcie, rozważcie pomoc.

"Zwracam się z ogromną prośbą o wsparcie finansowe na leczenie mojego bardzo chorego kota. Nie mogę dłużej czekać z wizytą u lekarza, bo każdego dnia jest coraz gorzej. 
Jestem emerytką opiekującą się pięcioma bezdomnymi kotami. Są to koty Leoś i Bolek i trzy kotki Samanta, Berta i Pola. Czteroletni Bolek to kot, u którego w pierwszym roku życia zdiagnozowano nieuleczalną chorobę immunologiczną IBD. Jednakże dzięki mojej determinacji w poszukiwaniu doświadczonego lekarza, trafiłam do kliniki weterynaryjnej, gdzie go prawidłowo zdiagnozowano i leczono i szczęśliwie uratowałam mu życie. Odzyskał radość życia bez bólu i strachu związanego z korzystaniem z kuwety i jego zachowanie po leczeniu niczym się nie różniło od pozostałych moich kotów. Ale wiem, że nie został całkowicie wyleczony i nigdy to nie nastąpi, ponieważ jest to choroba nieuleczalna. Szkodzi mu każda karma dostępna w sklepach, zarówno sucha jak i mokra, więc co dwa dni sama przygotowuję mu zaleconą przez lekarza specjalną karmę: mięso kurczaka, ugotowane i dokładnie zmielone z niewielką ilością rosołu z gotowania.

Do połowy listopada czuł się dobrze, ale od końca listopada zauważyłam, że zaczął tracić apetyt, jadał coraz mniej, stawał się smutny. Stracił już 2 kg na wadze, a w tej chwili już nie chce jeść, jest bardzo osłabiony, apatyczny, z trudem się porusza. Jego stan ciągle się pogarsza. 
Wiem, że Bolek bardzo chce żyć i pilnie potrzebuje leczenia, a ja też bardzo chcę go uratować, ale już mnie nie stać na dodatkowe wydatki związane z jego leczeniem. Bez waszej pomocy Bolek nie ma szansy na diagnostykę i intensywne leczenie.

Maria" 

Wczoraj Bolek miał wykonane USG, wykluczono zmiany nowotworowe i wdrożono leczenie. Kot otrzymał leki oraz kroplówki wzmacniające. Pilnie potrzebna jest dalsza diagnostyka i leczenie. Prosimy o pomoc dla Bolka. 

 

Aktualizacja 29.01.2019

Diagnostyka wykazała u Bolka problemy z wątrobą - żółtaczka. Po wdrożeniu leczenia pierwsze wyniki krwi uległy nieznacznej poprawie. Rokowania nadal są bardzo ostrożne. Kolejne badania w toku.

W ocenie weterynarza, intensywna kuracja w połowie stycznia przyniosła dobre rezultaty. Wygląd Bolka i zdecydowanie lepszy sposób poruszania się, zainteresowanie światem wokół niego, chęć do jedzenia, picia, codzienne wypróżnianie się daje zielone światło na dalsze etapy leczenia.


 
Odzyskuje apetyt, pije wodę, nawet zaczął, na miarę swoich obecnych możliwość dbać o higienę i domaga się pieszczot.

Opiekunka Bolka przekazuje: "Wielka radość! Ratunek ze strony Fundacji przyszedł w samą porę, a wycieńczony organizm Bolka zareagował pozytywnie na podawane leki."

A my dziękujemy Wam w imieniu Bolka i jego Opiekunki. To Wasze wsparcie umożliwia nam sfinansowanie leczenia Bolka. Akcja ratunkowa trwa.

 

16.04.2019

Przekazujemy najnowsze podsumowanie zdrowotnych zawirowań Bolka.

Kontrolne wyniki badań krwi wskazywały na ciągłe nieprawidłowości i parametry były cały czas niestabilne.

Konieczna była dalsza, szczegółowa diagnostyka. Ale ani USG, ani rezonans magnetyczny nie wskazywały jednoznacznie, gdzie tkwi przyczyna. Chociaż Bolek nadal porusza się bardzo powoli i niepewnie, to nie kręgosłup był przyczyną problemu.

Natomiast apetyt do jedzenia nadal mu dopisuje, dużo pije, sporo czasu wypoczywa, bo szybko go męczy każdy wysiłek, nawet przy zabawie.

Ponieważ wyniki badań okazały się tak chwiejne i bardzo złe, weterynarz zalecił podawanie innego leku na wątrobę, po kilku dniach weterynarz ocenił nowe wyniki i bardzo się poprawiły, niektóre z nich są w normie, co było do tej pory nieosiągalne.

Nadal otrzymuje leki i karmę leczniczą w niezmienionych dawkach, i za niecałe dwa tygodnie znów czekają go badania kontrolne krwi.

Mimo poprawy i zmiany leku, Bolek nie przybiera na wadze. Diagnostyka wykluczyła obecność pasożytów, które mogłyby wpływać na przyswajanie karmy i lekarz weterynarii zalecił badania kału na strawialność.

W oczekiwaniu na dalsze wyniki i leczenie, przekazujemy wyrazy wdzięczności od Bolka i jego opiekunki.

Dziękujemy za każde okazane wsparcie dla tego dzielnego mruczka.

 

20.05.2019

Przekazujemy najnowsze informacje o Bolku. Został wdrożony lek poprawiający strawialność. Za to w ostatni dzień świąt wielkanocnych padł ofiarą nieszczęśliwego wypadku. Jego współlokator, ważący 8 kg kot Leoś zeskakiwał z szafy, a Bolek niefortunnie znalazł się na trasie zeskoku. Nie zdążył uniknąć zderzenia. Szczęściem w nieszczęściu okazało się, że Bolek stracił jedynie dużą część prawego górnego kła. Konieczny był zabieg dłutowania i usunięcia pozostałości kła z dziąsła. Dziąsło jeszcze
nie wygląda zbyt dobrze, więc nadal trzeba 1x dziennie smarować pastą Dentisept.

Podczas majówki Bolek dostarczył opiekunce radości, bo pierwszy raz od pogorszenia się jego zdrowia, spał na grzbiecie i wygrzewał sobie brzusio. Zanim zachorował to była jego ulubiona pozycja i powrót do niej daje nadzieję, że zaczyna się czuć coraz lepiej. 

Cytując Opiekunkę:

"Bolek ma wielkiego pecha w swoich kocim życiu: urodził się z tą paskudną chorobą, zawsze był słabszy niż jego równieśnicy, sypiał i odpoczywał dłużej niż zdrowe koty, szybciej się męczył. Jednak szczęśliwym zbiegiem okoliczności znalazł dom i opiekę u mnie, a w nawrocie choroby wsparcie finansowe Waszej Fundacji. Z mojej skromnej emerytury nie byłoby możliwe leczenie Bolka i pewnie już by go nie było na świecie."

Ostatnie badania morfologii potwierdzają polepszenie zdrowia. Wyniki mieszczą się w normie, a pozostałe parametry wykazują zdecydowaną poprawę wielu czynników w stosunku do ostatnio wykonanych badań.

Bolek przytył kilogram i waży aż 5 kilogramów. Opiekunka dla pewności ważyła go jeszcze raz, bo aż nie mogła uwierzyć. Wczoraj po raz pierwszy Bolek mógł skorzystać z pięknej pogody i wyszedł na ogródek.

Przed Bolkiem kolejne wizyty kontrolne, nadal konieczne jest przyjmowanie leków. W imieniu Bolka i Opiekunki dziękujemy - to Wasza zasługa!

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści BOLEK
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Bolek" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Eko Klub Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy Sklep charytatywny
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie