Aktualnie ratujemy
Cywil

Data dodania: 08.08.2019 r.

Cywil

Cywil ze względu na jego wiek, stan zdrowia (niedoczynność tarczycy) oraz nieufność wobec człowieka poszukuje Wirtualnych Opiekunów.

 


  •  Adoptuj go Wirtualnie - napisz do nas psy@centaurus.org.pl i pomóż
    partycypować w kosztach utrzymania oraz leczenia Cywila u nas.


14.02.2020

Cywil dziękuje! Wasze wsparcie umożliwiło sfinansowanie leczenia, a efekty są tak wspaniałe, że Cywil tryska energią! Skacze, biega i wyraźnie cieszy się, że nie ma żadnych boleści.

Takie cuda tylko z Wami!

 

08.01.2020

Cywil znów czuje się gorzej! Przeczytaj TUTAJ.

 

15.10.2019

Cywil opuścił klinikę - KLIK.

 

12.09.2019

Cywil nadal w klinice. Rany goją się powoli (z wysiękami ropnymi oraz opuchlizną), w jednej z ran na policzku było małe zakażenie, co również wpłyneło na czas rekonwalescencji.

W imieniu Cywila prosimy o dalszą pomoc. Nadal potrzebuje Waszego wsparcia.

 

08.08.2019

"On jest Twoim przyjacielem, Twoim partnerem, Twoim obrońcą, Twoim psem. Ty jesteś Jego życiem, Jego miłością, Jego panem. On będzie Twój, wierny i posłuszny do ostatniego bicia Jego serca. Ty jesteś Mu winien zasłużyć na takie oddanie. "

Cywil wie doskonale, czym jest psie oddanie. Wie też jak to jest być nikim dla swojego właściciela. Przez lata pojął też, że nie można ufać ludziom, a ludzka ręka potrafi dołożyć wielu cierpień. Doskonale wie, jak wygląda dno w pordzewiałych, psich miskach. Oglądał je wiele razy, cierpiąc głód i pragnienie. Poznał też jak nikt inny, co oznacza brak leczenia, gdy głębokie, zaropiałe rany toczą ciało. Zrozumiał, że to nie żaden los, a człowiek jest tym, który daje i odbiera. To człowiek, dla którego on, Cywil był wiernym sługą i obrońcą podwórka, jest panem życia i śmierci.

Dziś, odebrany interwencyjnie, wciska się w najdalszy kąt i ze strachem spogląda w stronę lekarzy. Ostrzega, gdy wyciąga się w jego stronę rękę. Nieufny i przestraszony, nie chce mieć nic wspólnego z ludźmi. Zaznał tyle zła, że już nie wierzy, że ktoś chce mu pomóc, utulić smutki, wyleczyć, i poskładać w całość jego połamane, psie serce. W świecie, który Cywil zna, było tylko cierpienie zadawane w przeróżnych formach. W jego świecie nie było troski, ani żadnej opieki. Zabijała go każdego dnia ludzka obojętność. Zabijały go głód, pragnienie i choroby. Zgotowano mu piekło za życia, fundując każdego dnia śmierć na raty.

Cywil jest w klinice. W opinii badającego go lekarza, pies jest w bardzo złej kondycji ogólnej, silnie wychudzony i niedożywiony. Sierść w złym stanie, brudna i posklejana. Na ciele obecne liczne, zainfekowane, głębokie rany z ropnym wysiękiem w okolicy głowy, szyi i tułowia. Największa rana obecna jest nad prawą górną wargą. Obecny ropny wypływ z oczu, prawdopodobnie wtórnie do problemów w jamie ustnej- bardzo silny kamień nazębny, stan zapalny dziąseł oraz duży nadziąślak przy lewym kle szczęki.

Gdy patrzymy w zrezygnowane oczy Cywila, na to jak wygląda, łzy same napływają do oczu, wstyd miesza się z żalem i grzęźnie w gardle. I słowo człowiek jakoś nie brzmi dumnie.
XXI wiek, a powieszone na łańcuchach Cywile konają schowane przed wścibskim wzrokiem sąsiadów. Dla wielu z nich to śmierć będzie jedynym wybawieniem. Nikt inny nie przyjdzie im pomóc.

Cywil nie ma nic, a tak bardzo potrzebuje ludzkiej pomocy. Prosimy, pomóżcie przywrócić Cywilowi wiarę w ludzi. Pomóżcie go wyleczyć, zadbać o niego, zapewnić najlepszą opiekę. A być może on, Cywil, gdy przyjdzie czas odchodzić i spotkać się za Tęczowym Mostem z tymi, dla których śmierć była wybawieniem, pomyślał choć przez moment, że ziemia nie jest siedliskiem samych złych ludzi.

Potrzebne są środki na diagnostykę i leczenie Cywila. Na opłacenie pobytu w klinice, a później na hotel z dobrym behawiorystą. Prosimy pomóż.

Jeśli chciałbyś wysłać karmę dla Cywila lub masz dodatkowe pytania zadzwoń - Norbert 535 162 322

Oczekujemy na wyniki obdukcji, w celu złożenia doniesienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Były właściciel zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści CYWIL
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Cywil" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie