Aktualnie ratujemy
Cywil

Data dodania: 08.08.2019 r.

Cywil

Cywil ze względu na jego wiek, stan zdrowia (niedoczynność tarczycy) oraz nieufność wobec człowieka poszukuje Wirtualnych Opiekunów. Ale jeśli ktoś chciałby się podjąć opieki nad bardzo pewnym swego psem - gorąco zapraszamy! Adoptuj go Wirtualnie - napisz do nas psy@centaurus.org.pl i pomóż partycypować w kosztach utrzymania oraz leczenia Cywila u nas.

 

Aktualizacja

Kochani! Z całego serca dziękujemy za pomoc dla Cywila. Zapewniliście mu wsparcie w utrzymaniu na najbliższe miesiące.

 

25.02.2021

Cywil Was potrzebuje: KLIK

14.02.2020

Cywil dziękuje! Wasze wsparcie umożliwiło sfinansowanie leczenia, a efekty są tak wspaniałe, że Cywil tryska energią! Skacze, biega i wyraźnie cieszy się, że nie ma żadnych boleści.

Takie cuda tylko z Wami!

 

08.01.2020

Cywil znów czuje się gorzej! Przeczytaj TUTAJ.

 

15.10.2019

Cywil opuścił klinikę - KLIK.

 

12.09.2019

Cywil nadal w klinice. Rany goją się powoli (z wysiękami ropnymi oraz opuchlizną), w jednej z ran na policzku było małe zakażenie, co również wpłyneło na czas rekonwalescencji.

W imieniu Cywila prosimy o dalszą pomoc. Nadal potrzebuje Waszego wsparcia.

 

08.08.2019

"On jest Twoim przyjacielem, Twoim partnerem, Twoim obrońcą, Twoim psem. Ty jesteś Jego życiem, Jego miłością, Jego panem. On będzie Twój, wierny i posłuszny do ostatniego bicia Jego serca. Ty jesteś Mu winien zasłużyć na takie oddanie. "

Cywil wie doskonale, czym jest psie oddanie. Wie też jak to jest być nikim dla swojego właściciela. Przez lata pojął też, że nie można ufać ludziom, a ludzka ręka potrafi dołożyć wielu cierpień. Doskonale wie, jak wygląda dno w pordzewiałych, psich miskach. Oglądał je wiele razy, cierpiąc głód i pragnienie. Poznał też jak nikt inny, co oznacza brak leczenia, gdy głębokie, zaropiałe rany toczą ciało. Zrozumiał, że to nie żaden los, a człowiek jest tym, który daje i odbiera. To człowiek, dla którego on, Cywil był wiernym sługą i obrońcą podwórka, jest panem życia i śmierci.

Dziś, odebrany interwencyjnie, wciska się w najdalszy kąt i ze strachem spogląda w stronę lekarzy. Ostrzega, gdy wyciąga się w jego stronę rękę. Nieufny i przestraszony, nie chce mieć nic wspólnego z ludźmi. Zaznał tyle zła, że już nie wierzy, że ktoś chce mu pomóc, utulić smutki, wyleczyć, i poskładać w całość jego połamane, psie serce. W świecie, który Cywil zna, było tylko cierpienie zadawane w przeróżnych formach. W jego świecie nie było troski, ani żadnej opieki. Zabijała go każdego dnia ludzka obojętność. Zabijały go głód, pragnienie i choroby. Zgotowano mu piekło za życia, fundując każdego dnia śmierć na raty.

Cywil jest w klinice. W opinii badającego go lekarza, pies jest w bardzo złej kondycji ogólnej, silnie wychudzony i niedożywiony. Sierść w złym stanie, brudna i posklejana. Na ciele obecne liczne, zainfekowane, głębokie rany z ropnym wysiękiem w okolicy głowy, szyi i tułowia. Największa rana obecna jest nad prawą górną wargą. Obecny ropny wypływ z oczu, prawdopodobnie wtórnie do problemów w jamie ustnej- bardzo silny kamień nazębny, stan zapalny dziąseł oraz duży nadziąślak przy lewym kle szczęki.

Gdy patrzymy w zrezygnowane oczy Cywila, na to jak wygląda, łzy same napływają do oczu, wstyd miesza się z żalem i grzęźnie w gardle. I słowo człowiek jakoś nie brzmi dumnie.
XXI wiek, a powieszone na łańcuchach Cywile konają schowane przed wścibskim wzrokiem sąsiadów. Dla wielu z nich to śmierć będzie jedynym wybawieniem. Nikt inny nie przyjdzie im pomóc.

Cywil nie ma nic, a tak bardzo potrzebuje ludzkiej pomocy. Prosimy, pomóżcie przywrócić Cywilowi wiarę w ludzi. Pomóżcie go wyleczyć, zadbać o niego, zapewnić najlepszą opiekę. A być może on, Cywil, gdy przyjdzie czas odchodzić i spotkać się za Tęczowym Mostem z tymi, dla których śmierć była wybawieniem, pomyślał choć przez moment, że ziemia nie jest siedliskiem samych złych ludzi.

Potrzebne są środki na diagnostykę i leczenie Cywila. Na opłacenie pobytu w klinice, a później na hotel z dobrym behawiorystą. Prosimy pomóż.

Jeśli chciałbyś wysłać karmę dla Cywila lub masz dodatkowe pytania zadzwoń - Norbert 535 162 322

Oczekujemy na wyniki obdukcji, w celu złożenia doniesienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Były właściciel zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści CYWIL
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Cywil" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie