Aktualnie ratujemy
Etta

Data dodania: 14.07.2014 r.

Etta

Aktualizacja wrzesień 2016

Etta odeszła za Tęczowy Most. Do zobaczenia...

 ***

Aktualizacja maj 2015

Etta zwana w adopcji Helką śle pozdrowienia :) 

***

Aktualizacja 29.08.2014

Etta serdecznie pozdrawia z adopcji realnej!

Domownicy, łącznie z kotem pokochali ją, z wzajemnością.

Stan zdrowia Etty jest skrupulatnie monitorowany. Czuje się dobrze, przed nią jeszcze kolejne kontrolne badania morfologiczne.

Dziękujemy za Waszą ogromną pomoc dla suni!

 

***

Aktualizacja 12.08.2014

Kochani!

W imieniu Etty ogromnie dziękujemy za Waszą pomoc!

Etta dostaje leki na serce, miała tęgoryjce, ale, dzięki Waszemu wsparciu w zakupie leków- udało się nam całkowicie ich pozbyć z jej organizmu.
Generalnie Ecia promienieje!

Z kolejnych dobrych wieści -  Etta pojechała do domu adopcyjnego.


Jeśli chcesz wesprzeć dalsze leczenie Etty, możesz dokonać wpłaty z tytułem "dla Etty" na konto fundacji

Dziękujemy!

***

Aktualizacja 18.07.2014

Etta jest po pierwszych wizytach u weterynarza.

Jej ślepota wynika w głównej mierze z uszkodzenia kory mózgowej, nie sposób określić czy na wskutek pobicia czy jakiegoś wypadku. Zmętnienie soczewki jest nieznaczne i siatkówka widoczna.
Etta ma również niedomykalność zastawek. Dostaje już leki. Weterynarz zbadał ją pod kątem chłoniaka, nie stwierdził powiększonych węzłów chłonnych, ale staruszka ma patologiczną zmianę w pachwinie. Jest wskazanie do zrobienia biopsji, w jej przypadku cienkoigłowej. Jednak, ze
względu na koncydję jej organizmu będzie można ją przeprowadzić za około 2 miesiące.
W tym czasie Etta musi otrzymywać specjalistyczną karmę oraz leki na serduszko.

Czekamy też na wyniki badań krwi - najpewniej za kilka dni będzie można coś więcej powiedzieć pod kątem potencjalnego chłoniaka.

Trzymajcie kciuki za niewidomą Ettę i dołączcie do nas w pomocy dla suni.
Jeśli chcesz wesprzeć Ette, możesz dokonać wpłaty z tytułem "dla Etty" na konto fundacji
Za każde okazane wsparcie - dziękujemy!

***

TAK BYŁO 14.07.2014

Niewidomy Kundelek skazany na śmierć - pomóż go ocalić.

"Bezmyślność zabija. Innych."
Stanisław Jerzy LecEtta to zwykły kundel. Tak zwana "rasa schroniskowa". Dla takich jak ona buduje się gminne przytuliska. 

Życie małej Etty to nie bajka. Bo psy z bajek nie śpią w ścisku, nabetonowej posadzce. W bajkach jest pełna psia miska, ciepłe kolana opiekuna,na których można oprzeć mokry nos, jest w bajkach ulubiony fotel z puchatymkocem, są gryzaki i ogród pełen zakamarków. Ale bajek nikt nie pisze dla 
szarych kundelków. Dla nich betonowe kojce i kraty, za którymi rozpościera się lepszy świat. Świat, którego smaku nie znają. 

Piękne, słoneczne wakacje to okres bezmyślności wobec zwierząt. Przepełnione schroniska zapełniają się coraz bardziej. W wakacje zapominamy, że pies jest żywym stworzeniem - na te dwa miesiące tysiące psich przyjaciół stają się zbędnym balastem. Tak jak niewidoma Etta, która przydreptała pod bramy przytuliska. 

Psina nie radzi sobie w stadzie innych psów. Kiedy los pozbawił Cię wzroku - rzeczywistość schroniskowa zabija. Przepychana z kąta w kąt, ledwo dostaje się do miski. W nocy zajmuje swój kącik, zamyka oczka i śni o psim raju. Etta ma około 5 lat. Może więcej. Nie jest ani stara ani młoda. Ma wstępnie zdiagnozowanego chłoniaka. Bez pełnej diagnostyki i natychmiastowego leczenia Ettcie zostało najwyżej kilka tygodni życia. 

Zabraliśmy małą ze schroniska do hoteliku pod Toruniem, gdzie stacjonuje już parenaście naszych najbardziej schorowanych psów, wymagających stałej opieki.

Etta jest wspaniałym, wesołym psem. Mimo iż nie widzi - sama wskoczyła do baseniku. Jest ufna i pełna wiary w to, że świat jest dobry i sprawiedliwy, a ona, szary kundel, znajdzie jeszcze swoją "bajkę". 

Sprawmy by zdążyła. 

Etta potrzebuje funduszy na diagnostykę, badania krwi, biopsję węzłów, Jeśli chcesz wesprzeć Ette, możesz dokonać wpłaty z tytułem "dla Etty" na konto
fundacji 

 

Akcja prowadzona jest w ramach kampanii "Kochaj Mądrze". Po wyleczeniu zwierzęcia, nadwyżka środków przekazanych przez darczyńców przeznaczona zostanie na cele określone w regulaminie Kampanii "Kochaj Mądrze"

***

Regulamin akcji na dostępny na stronie w dziale - Regulaminy/Oświadczenia

***

W ramach kampanii "Kochaj Mądrze" możesz też przesłać paszę, suplementy, szczotki czy kantary, karmę dla psów i kotów.  Możesz pomóc naszym podopiecznym Adoptując Wirtualnie -http://psy.centaurus.org.pl/psy_do_adopcji_wirtualnej/

Można również Adoptować Realnie http://psy.centaurus.org.pl/psy_do_adopcji_stacjonarnej/

 

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści CENTAURUS
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Etta" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie