Aktualnie ratujemy
Gabrysia

Data dodania: 05.11.2019 r.

Gabrysia

Aktualizacja

Spieszymy z nowinami! Gabrysia pojechała do adopcji, gdzie czekał już na nią Lord!

Mamy też dobre wieści z jej oczami, przy kolejnej kontroli weterynarze zdecydowali, iż nie ma konieczności usunięcia oczu.


 

Jeszcze raz dziękujemy za Waszą pomoc - ocaliliście jej życie!

 

04.12.2019

Gabrysia już opuściła klinikę.

Wczoraj została odebrana przez naszego działacza i trafiła do Domu Tymczasowego, z którego adopcji wypatruje niepełnosprawny kot Lord.

Walka o życie Gabrysi była zażarta. Weterynarze wygrali, jednakże zwycięstwo pozostawiło również gorycz porażki, ponieważ Gabrysia jest całkowicie niewidoma.

Dla jej bezpieczeństwa, aby infekcja się nie pojawiła znów - lekarze prowadzący jej leczenie podjęli decyzję, iż konieczny jest zabieg usunięcia oczu.

Dlatego w jej imieniu przekazujemy Wam prośbę o pozostanie przy Gabi. Nadal potrzebuje wsparcia. I kto wie? Może ktoś pokocha Gabrysię i podaruje jej dom? Gabrysia intensywnie trenuje zachowanie czystości, a jej wysiłek nadzoruje kot Lord.

05.11.2019

Zaczęło się niedługo po urodzeniu. Nie wiadomo od kogo Gabrysia się zaraziła. Czy była to bezdomna mama, czy też któryś z wolnobytujących w okolicy kotów. Zresztą, jest to dziś zupełnie bez znaczenia, bo czasu cofnąć się niestety nie da. Nie da się „odzarazić” Gabrysi.
W wyniku agresywnego ataku choroby, która dziesiątkuje koty, nieporadną Gabrysię zdradziło własne, maleńkie ciałko. Choroba z każdym dniem coraz bardziej odbierała radość i chęć do życia. Zagarniała tę dziecięcą beztroskę. Zabrała mocne łapki i głęboki oddech, a później wzrok... zostawiło tylko ledwie tlące się życie.
Bezradna, ślepa, cierpiąca, nieporadna nie mogła pobiec za swoją mamą. Została sama. A świat spowity ciemnością stał się dla maleńkiej Gabrysi pełny zagrożeń. Jak uciec przed atakującym psem czy pędzącym samochodem, gdy się nic nie widzi? Nie da się, a koci katar sprawia, że nawet gdyby się dało, to nie ma się na to siły...

Gabrysia jest w klinice, a lekarze nie ustają w staraniach, by tej maleńkiej kruszynce pomóc. Sprawić, by słaby i wycieńczony chorobą organizm zaczął się bronić. Choroba zrobiła w maleńkim ciałku ogromne spustoszenie. Gabrysia jest krucha, słaba, odwodniona. Balansuje między życiem a śmiercią... ale kiedy Gabrysia ma lepszy dzień, widać w niej ogromną determinację, by wygrać tę najważniejszą dla niej batalię. Tylko trzeba jej pomóc!

Gabrysia potrzebuje intensywnego leczenia najpewniej również operacji. Potrzebuje pomocy w opłaceniu pobytu w klinice, zakupie dobrej karmy i suplementów.
Wierzymy, że maleńka Gabrysia wygra życie. Wierzymy, że gdzieś tam, może nie dziś i nie jutro jeszcze, ale będzie czekał na nią cudowny dom, w którym już zawsze będzie bezpieczna.

I choć wiemy, że w przypadku kruchej Gabrysi cienka linia oddziela triumf od tragedii, to jeśli pomożecie, dołożymy wszelkich starań, by Gabrysia przeżyła. Ona na pewno też się będzie starała!
Prosimy, wesprzyjcie jej leczenie. Pomóżcie jej wygrać życie!

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści CENTAURUS
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Gabrysia" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie