Aktualnie ratujemy
Czesław

Data dodania: 15.04.2021 r.

Czesław
18.06.2021

Kochani, dziękujemy z ogromną za pomoc jaką okazaliście Czesiowi. Jego stan pozwala już by zaczął rozglądać się za najlepszym domem adopcyjnym. 

Cześć jestem Czesław, mam około 14 lat.  Od jakiegoś czasu mieszkam w Ekovet - centrum weterynaryjne,  gdzie cały personel o mnie dba, jednak chciałbym znaleźć już swój kącik, w którym mógłbym doczekać starości. Nie jestem ideałem, w związku z moim wiekiem oraz historią mojego życia przez lata nabawiłem się kilku dolegliwości, przez które moi wcześniejsi Opiekunowie zrzekli się opieki nade mną. To nieco wstydliwe, ale zdarza mi się oddać mocz poza kuwetę- naprawdę nie robię tego złośliwie. Dodatkowo miewam przewlekłe biegunki, dlatego wymagam specjalnej diety, jeżeli się jej trzymam to wszystko jest pod kontrolą.  Mam również niedowłady w tylnych nogach  i chodzę nieco chwiejnie, lecz bardzo lubię spacery. Marzy mi się prawdziwy domek, trochę uwagi i miłości, w zamian odwdzięczę się relaksującym mruczeniem i swoim cudownym kocim towarzystwem.
 
Nie jestem już młodzieniaszkiem, więc mój nowy dom musi mieć świadomość, że na pewno będę wymagał co jakiś czas wizyt lekarskich, możliwe że ponownego leczenia.
Obowiązuje umowa adopcyjna
Kontakt : +48 609 722 889, lekarz prowadzący odpowie na wszystkie pytania osobom zainteresowanym.
Mail: klinika@ekovet.pl
FB Ekovet - centrum weterynaryjne

Pomóżcie Czesiowi znaleźć swoje miejsce na ziemi. 
Czesio przebywa w Ekovet - centrum weterynaryjne. Polecamy tą klinikę z całego serca. Ekovet to doskonali lekarze o wielkiej empatii dla zwierząt.
 
 
15.04.2021
 
Czesław trafił dobrze — życie było skromne, ale  domowe mruczki wcale nie muszą mieć drogich posłań czy wymyślnych drapaków, by być zadowolonymi. W zaciszu niewielkiego mieszkania przez 14 lat zawsze mógł liczyć na swojego Pana. Miseczka zawsze była pełna, kuweta czysta, a i ręka zawsze skora do głaskania.
 
 
 

Dziś jego ciężko chory Pan spędza większość czasu w szpitalu. Teraz wyszedł i w domu zastał ciężko chorego kota. Walcząc ze swoją słabością, przyniósł staruszka Czesia do kliniki. Jednak ze względu na ciężką sytuację zarówno pod względem zdrowia jak i finansów, gdy został poinformowany o szacowanych kosztach leczenia, z bólem serca zaczął rozważać eutanazję kota.
Wedle kliniki Czesław, choć ma swoje lata, ma też szansę na wyleczenie — nie ma tylko pieniędzy, by za to zapłacić.
 

Czesio to 14-letni samiec, który trafił z ropniem okołowierzchołkowym penetrującym do zatoki czołowej. Ropa wydostawała się też oczodołem, przetoką na nosie i zainfekowała ucho środkowe, przez co kot ma objawy zespołu przedsionkowego. Badania krwi są dobre (funkcja nerek i wątroby zadziwiająco dobra jak na wiek i stan kota). Niestety w przeszłości Czesław przeszedł uraz kręgosłupa, co skutkuje chwiejnym chodem. Odruchy neurologiczne są jednak zachowane, co dobrze rokuje na przyszłość. Na skutek infekcji doszło do wtórnego zakażenia dolnych dróg oddechowych. Kot wymaga intensywnej terapii i hospitalizacji przez najbliższy czas.
 

Koszty leczenia już przekroczyły 2000 zł i nadal rosną, bo kot jest w szpitalu dla zwierząt, gdzie pod troskliwą opieką lekarzy walczy o własne życie.  
Z całego serca prosimy Was o pomoc dla staruszka Czesława.

 

AKTUALIZACJA

Kochani, oto najnowsze wieści od Czesia.

"Kot czuje się już dobrze, zakończyliśmy leczenie zapalenia płuc, jesteśmy w trakcie diagnostyki nawracających biegunek. Czesio ma dobry apetyt. Zdarza mu się nie trafić do toalety, ale oddaje swoje potrzeby na podkład."

Leczenie nadal w toku, ale poprawa już jest ogromna. Bardzo Wam dziękujemy za dotychczasową pomoc i prosimy pamiętajcie o Czesiu. Sytuacja zdrowotna dotychczasowego opiekuna sprawiła, że po zakończeniu leczenia, Czesio będzie szukał dobrego domu. Jeśli ktoś z Was szuka przyjaciela, zachęcamy do śledzenia losów Czesława. Jest on kotem specjalnej troski, ale też przemiłym zwierzakiem.

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści CZESLAW
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Czesław" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie