Aktualnie ratujemy
Lelek

Data dodania: 29.11.2021 r.

Lelek

18.12.2021

Lelek ogromnie dziękuje za pomoc. Właśnie opuścił klinikę, lekarze sali zielone światło aby rozglądać się za nowym domem. Lelek przeszedł już cała rekonwalescencję, jest już zdrowym i pełnym energii psiakiem .

Szukamy dla Lelka domu bez małych dzieci, domu który potraktuje go jako członka rodziny a nie zabawkę.

Pies Lelek

Pies LELEK

Pies LELEK

29.11.2021

Ile warte jest psie życie? W przeliczeniu na pieniądze, w naszym kraju niewiele. Ile kosztuje jeden dzień? Chociaż nie mamy czasem funduszy na pomoc kolejnym zwierzakom, nigdy jej nie odmówimy. Kim bylibyśmy, gdybyśmy rościli sobie prawo do ich życia? Droga nasza i Lelka skrzyżowała się właśnie teraz. Pewnego listopadowego, spokojnego i deszczowego dnia. Świat chciał nam chyba dać do zrozumienia, że nie jesteśmy w stanie niczego zaplanować i to zwierze wybiera człowieka, nie na odwrót. Lelek wybrał nas. Abyś Ty mógł usłyszeć jego historię:

„Są marzenia, które uskrzydlają. Sprawiają, że ma się mnóstwo pozytywnej energii i chce się skakać z radości na samą myśl o ich spełnieniu. Ale są też pragnienia powodujące trudny do opisania, wielki głód, który tylko boli. Tęsknotę tak silną, że ma się ochotę wgryźć w poduszkę i zacisnąć pięści. I ma się świadomość, że to, czego się pragnie, być może jest tak blisko, zaraz obok. I nie można tego mieć. W takim przypadku snucie marzeń tylko potęguje samotność” pisała Kaja Platowska.


Nazywam się Lelek. Wiesz, miałem kiedyś marzenia. Jak każdy pies. Skakałem na samą myśl o ich spełnieniu. Marzyłem, żeby ktoś wziął moje życie w swoje ręce. I żeby spełnił moje pieskie pragnienia. Chciałem tylko wsparcia, uwagi, poświęconego czasu. Pragnąłem miłości, oddania i opieki. Marzyłem o zaufaniu i bezgranicznej przyjaźni. O domu. O byciu dla kogoś ważnym i potrzebnym. Marzenia… ulotne, a zarazem tak ważne. To zaczyn rzeczywistości. I tak marzyłem, czasami po cichutku, żeby nikt nie wiedział. Czasem głośno, domagając się przytulenia, zabawy czy spaceru. Nie, wcale nie chciałem idealnego świata. Wiem, że taki nie istnieje. Chciałem świata, w którym będę dla kogoś ważny i potrzebny. Miejsca, gdzie będę kochany. Bezwarunkowo. A później, kiedy spełnienie nie przychodziło, marzenia spowodowały trudny do opisania, wielki głód. Który tylko bolał i bolał…

Wiesz, w moim pieskim życiu raz dane słowo, nigdy nie przestaje obowiązywać. A jak jest u Ciebie? Ludzie mówią, że bezinteresowność już dawno przestała być w modzie. Mówią, że pieskie marzenia wcale nie są ważne. Że wcale nie muszą się spełnić. I nikt nie będzie płakał. Wiem, że tamte marzenia odeszły. Może spełniły się komuś innemu. Mnie nikt już nie szuka. Nikt za mną nie tęskni. Porzucony, bo chory. Oddany, bo wymagający w opiece. Niepotrzebny, bo nie spełnił oczekiwań.


Nazywam się Lelek i przestałem już marzyć. Teraz proszę Cię jedynie o pomoc. Potrzebuję wsparcia i opieki. Mówią, że konieczne będą specjalistyczne badania, leczenie i środki na moje utrzymanie. Dużo tego. Nie wiem czy będę w stanie na to uzbierać. Wesprzesz mnie? Dziękuję Ci z całego serca.

Prosimy Cię dzisiaj w imieniu Lelka o pomoc. By jego pieskie marzenia mogły się jeszcze kiedyś dokonać. Kto wie, może to właśnie Ty pomożesz w ich spełnieniu?

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści LELEK
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Lelek" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie