Aktualnie ratujemy
Lew

Data dodania: 01.04.2016 r.

Lew

Rudy Lew. Połamana szczęka, trzy połamane nogi, w tym jedno złamanie otwarte i martwica kości. Czemu jest w takim stanie ? pewności nikt nie ma, ale obrażenia wskazują, że został brutalnie pobity. Kot potrzebuje pilnie amputacji tylnej łapki, żeby zatrzymać postępującą martwice. Potrzebuje też leczenia dwóch pozostałych, połamanych nóg, a na to potrzebne są środki.

O pomoc dla Lwa zwróciła się do nas zaprzyjaźniona organizacja, mamy miejsce i chcemy przyjąć Lwa do siebie, ale załatwienie formalności na przewóz zwierzaka z zagranicy to ok 3 tygodni, a Lew nie może czekać z operacją na przyjazd do Polski. Wspólnie zdecydowaliśmy, że najlepszym wyjściem jest przeprowadzenie operacji jak najszybciej, a dalsza rehabilitacja i leczenie będzie już po naszej stronie. Zanim załatwione będą formalności, jego stan powinien się ustabilizować, co pozwoli na transport do Polski. 

Razem z Lwem chcemy wziąć pod swoje skrzydła 8 chorych kotów. W imieniu tych wszystkich cierpiących zwierząt prosimy Was dziś o pomoc. Potrzebne są środki na operacje Lwa, na przygotowanie dokumentów weterynaryjnych, na transport jego oraz jego przyjaciół. I potrzebne są środki na ich leczenie. Szacujemy, że załatwienie formalności, przewóz oraz koszt pokrycia operacji Lwa wraz z leczeniem do czasu dotarcia do Polski to niebagatelna kwota 3500 zł. To są koty ze wschodu, ale pomocy nie dzieli się granicami.

 

Aktualizacja 4.04.2016

Decyzją prowadzącego Lwa weterynarza została wykonana operacja złożenia szczęki i dwóch przednich połamanych łapek. Kolejne zabiegi (noga tylna) dalsze leczenie i rehabilitacja będą wykonywane już pod naszą opieką. Lew szykuje się do transportu i szykują się dokumenty jego oraz jego przyjaciół.

W ostatecznym rozrachunku do transportu łącznie z Lwem przygotowywanych jest

  • 9 chorych kotów
  • 2 zdrowe koty / adopcyjne
  • 4  chore psiaki

Razem 15 pokaleczonych przez los serc. Koszt przygotowania dokumentów i transportu na trasie ponad 1200 km dla jednego tylko zwierzaka to 90 EUR.  W imieniu tych wszystkich zwierząt prosimy Was dziś o pomoc. Potrzebne są środki na kolejną operacje i dalsze leczenie Lwa, na przygotowanie dokumentów przewozowych, na transport jego oraz jego przyjaciół.

Twoja pomoc jest dla nich jedyną szansą na życie, na leczenie... na normalność.

 

Aktualizacja 18.04.2016

Lew wraz ze swoimi przyjaciółmi dotarł już do Polski.

Lew jest już po operacji amputacji łapki, której nie dało się uratować. Aktualnie przebywa w klinice pod stałą opieką weterynaryjną. Zostały wykonane również testy na FIP (negatywny), jest podejrzenie grzybicy - zeskrobiny zostały wysłane do laboratorium oczekujemy na wynik.

Lew, mimo swoich schorzeń jest bardzo żywym kotem i głośno domaga się głaskania i karmienia. Leczenie jeszcze potrwa, ale jesteśmy dobrej myśli.


Aktualizacja 12.07.2016

Śpieszymy z nowymi informacjami o Lwie. Rana po amputacji się wygoiła, niestety Lew musiał mieć wykonany jeszcze jeden zabieg - prawidłowego złożenia stawu łokciowego. Po 4 tygodniowym korzystaniu ze stabilizatora kot dziś korzysta z pełni życia. Trzy łapki, które działają pozwalają mu na swobodne poruszanie się.

Lew mieszka w domu tymczasowym, ma również pełną, wirtualną opiekę.

Bardzo dziękujemy za pomoc. Lew to wyjątkowy farciarz, przejechał ponad 1000 kilometrów i po długim i skomplikowanym leczeniu dziś jest zadowolonym zwierzakiem, a brak tylnej łapki nie przeszkadza mu w funkcjonowaniu.


Aktualizacja 07.08.2016

U Lwa zdiagnozowano cukrzycę. Leczenie polega głównie na kontroli poziomu cukru we krwi. Mile widziana mokra karma dla diabetyków, lub wysokobiałkowa.

Dziękujemy za wsparcie dla Lwa!

 

Aktualizacja

Lew poszukuje Wirtualnych Opiekunów!  Zapraszamy do kontaktu  psy@centaurus.org.pl

 

W albumie poniżej sukcesywnie umieszczamy najnowsze i najpiękniejsze zdjęcia Lwa.

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści CENTAURUS
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Lew" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie