Aktualnie ratujemy
Narcyz

Data dodania: 02.11.2020 r.

Narcyz

27.04.2021

Przybywamy do Was do dobrymi wiadomościami od Narcyza. Jest po kolejnej konsultacji stomatologicznej, wszystko jest dobrze, nie będą konieczne dalsze zabiegi. Co prawda w kontrolnej morfologii przed znieczuleniem ma utrzymujący się stan zapalny, ale lekarze pod których opieką jest Narcyz - są dobrej myśli.

Jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy za pomoc dla tego cudownego kota. Bez Was nie miałby szansy na dobre życie.
 
 

 

 

30.03.2021

Kochani, 

Narcyz przesyła wieści! W kwietniu czeka go ostatnia  kontrola u stomatologa i na tym etapie zakończy się jego leczenie, a on wróci w pełni do swoich sił. W imieniu Narcyza, dziękujemy za okazane mu wsparcie! Zobaczcie jak wiele podarowaliście temu mruczkowi. 

 

 • Narcyz
 • Narcyz
 • Narcyz
 • Narcyz

 

02.11.2020

Narcyz został znaleziony na przystanku. Wśród wielu obojętnie mijających go osób, znalazł się ktoś kto się pochylił nad konającym kotem. Podniósł, zaniósł do pobliskiej kliniki.
Narcyz jest w klinice pod opieką lekarzy.
Zdjęcia powiedzą więcej niż jakiekolwiek słowa.Najprawdopodobniej jest po wypadku komunikacyjnym, z larwami much, pasożytami zewnętrznymi i wewnętrznymi, urazem żuchwy. Wymaga dalszej diagnostyki, ale na ten moment lekarze robią co w ich mocy by go ustabilizować. Sprawić by przeżył.

Prosimy, pomóżcie go ratować. Wesprzyjcie diagnostykę i leczenie. Choć nie wygląda to jest to młody, około roczny kot. Testy FIV/FELV wyszły ujemne - wątroba i nerki pracują prawidłowo. Ma szansę na dobre życie, ale bardzo potrzebuje Waszej pomocy.

 

6.11.2020
 

Kochani, mamy nowe wieści od kliniki o stanie Narcyza. 

Dzień dobry, udało nam się opanować zapalenie układu oddechowego u Narcyza, niestety długotrwający stan zapalny oraz niedożywienie sprawiły ze pojawiła nam się niedokrwistosc, musieliśmy zlecić dodatkowe badania, ale również jesteśmy na dobrej drodze. Oko wygląda coraz lepiej, jeżeli nadal będzie się tak goić - jest bardzo duża szansa, ze je zachowamy. Obecnie największym problem jest złamanie żuchwy u Narcyza. Podejrzewamy, że do urazu doszło również w stawie. Rtg nie jest w pełni diagnostyczne w tym momencie. Konieczne będzie wykonanie TK, aby uwidocznić wszystkie nieprawidłowości i opracować plan leczenia."

 

26.11.2020

Kochani, kolejne wieści od Narcyza.
Leczenie nadal w toku co powoduje znaczny wzrost kosztów, prosimy bardzo o pomoc dla Narcyzka.

Opis z wykonanego TK W przerażający sposób obrazuje ile cierpienia musiał znieść, zanim trafił do kliniki (praktycznie każda kość trzewioczaszki jest u niego złamana). Lekarze musieli usunąć oko, ale po zabiegu kot czuje się o wiele lepiej. Niestety, najprawdopodobniej bedzie wymagał dalszych zabiegów związanych ze złamaniem żuchwy i stawu ( czeka na konsultacje chirurga). Z dobrych informacji - nie ma już niedoborów witaminowych oraz żelaza. Lekarze opanowali także niedokrwistość. 
Kot po mimo tych urazów jest wesoły, bawi się i ma wielki apetyt - mamy już 2kg !

Tomografia komputerowa głowy, bez kontrastu:

 • Badanie wykonano techniką spiralną, wielorzędową, rekonstruowano warstwami 0,6 mm, w oknie kostnym i tk. miękkich.
 • Złamanie żuchwy w spojeniu, szczelina przełomu przebiega skośnie i obejmuje lewy wyrostek zębodołowy kła żuchwy z jego otwarciem w rejonie wierzchołka korzenia w/w zęba.
 • Złamanie podłużne gałęzi żuchwy prawej na wysokości wyrostka kłykciowego, bez istotnej dyslokacji.
 • Złamanie odpryskowe wyrostka kłykciowego żuchwy prawej z subluksacją stawu skroniowo-żuchwowego prawego.
 • Złamania wielokrotne nosa, głównie po stronie lewej, obecne są także lokalne ubytki nekrotyczne małżowin nosowych oraz wysięk, większy w jamie nosowej lewej.
 • Złamanie kości podniebiennej lewej w okolicy wyrostków zębodołowych zębów trzonowych szczęki, obecne także złamanie kości klinowej ze zniekształceniem obszary nozdrzy tylnych oraz zatok klinowych.
 • Gałki ocznej lewej brak - stan po usunięciu - w oczodole obecny pęcherzyk gazu.
 • Gałka oczna prawa bez zmian urazowych, niewielki krwiak w przestrzeni zagałkowej, obecne także złamania ściany kostnej oczodołu prawego, bez istotnych dyslokacji.
 • Pęknięcie podstawnej części k. czołowej lewej w linii przy k. klinowej i na granicy z blaszką sitową.
 • Skośne złamanie podstawnej części k. czołowej lewej obejmujące również skrzydło k. klinowej.
 • Mózgowie bez widocznych zmian urazowych.
 • Puszka bębenkowa prawa powietrzna prawidłowo.
 • Lewa puszka bębenkowa o lekko pogrubiałej ścianie, w ok. 80% wypełniona przez wysięk - zapalenie?
 • Struktury kostne ucha wewnętrznego obustronnie prawidłowe

Prosimy o pomoc.

Jutro Narcyz jedzie na kolejną konsultacje, koszt konsultacji to 120 zł + premedykacja ( bez tego oględziny jamy ustnej Narcyzka są niemożliwe). Pani doktor wyceniła zabieg na około 1300zł ale ostateczna kwota będzie znana po badaniu.

To kolejne duże koszty ale bez kontynuacji leczenia, Narcyz nie ma szansy na życie bez bólu.

 

 

3.11.2020

Zamieszczamy najnowsze informacje jakie otrzymaliśmy z kliniki:

"Dzień dobry, Narcyz już po konsultacji ze stomatologiem, badanie w sedacji pokazało, że jest lepiej niż wskazywał na to Opis TK. Zabieg musi się odbyć, ale nie będzie tak rozległy.

Poniżej załączam opis badania :
Opis wywiadu
Badanie w sedacji przed podjęciem decyzji o zabiegu repozycji i stabilizacji złamań w obrębie żuchwy i szczęki.
Opis badania
Po oględzinach w premedykacji podjęto stwierdzono:
-pełną ruchomość żuchwy względem szczęki – brak fizycznej przeszkody ze strony stawów żuchwowo - skroniowych
-niestabilność w odcinku donosowym żuchwy – po ustabilizowania kły żuchwy osadzone prawidłowo w zgryzie – możliwość całkowitego zamknięcia jamy ustnej
-Brak widocznych zaburzeń w wymianie uzębienia mlecznego na satałe (susp kot jest nieco młodszy niż wg wcześniejszej oceny -ok 6 miesięcy

W związku z młodym wiekiem zwierzęcia, dość dobrą funkcjonalnością zgryzu oraz spodziewanym wzrostem czaszki zaleca się wykonanie stabilizacji żuchwy w odcinku donosowym z zachowaniem kła, który znajduje się w przełomie w celu lepszej stabilizacji
-kontrola RTG kła żuchwy za około 6 miesięcy w celu określenia jego żywotności oraz ewentualne podjęcie decyzji o leczeniu kanałowym/usunięciu zęba
-założenie ograniczenia zbyt szerokiego otwierania się jamy ustnej w celu utrzymania prawidłowych warunków zgryzowych

Ze względu na młody wiek zwierzęcia, przewidywany czas przetrzymania stabilizacji to ok. 4 tygodnie"

Kochani, w imieniu Narcyzka, kliniki oraz swoim, z całego serca dziękujemy za ogromną pomoc. I nadal zapraszamy do śledzenia jego losów, będziemy Was informowali o dalszym leczeniu. 
 
15.12.2020
 
Kochani, Narcyz przesyła kolejne wieści. Jest już po operacji.  Aby zminimalizować ilość znieczuleń, został również wykastrowany.

Klinika przekazuje, że "zabieg zniósł bardzo dobrze, powolne wprowadzenie jedzenia już nie. Opiekunka z DT mówi że bardzo się awanturował w nocy, że chce jeść."

Podczas zabiegu: 
 
"Wykonano stabilizacje żuchwy w okolicach spojenia z zastosowaniem cerklażu za kłami wraz ze wzmocnieniem kompozytowym na stelażu z drutu (0.04). Założono szwy ograniczające otwieranie jamy ustnej.  Zaleca się kontrolę co tydzień oraz pierwszą kontrolę radiologiczną po 4 tygodniach - ewentualne podjęcie decyzji o zdjęciu stabilizacji oraz ocena zgryzu, ewentualne usunięcie zębów powodujących niedomykanie szczęki "
Dziękujemy za wsparcie jakie okazaliście Narcyzowi. Kolejne wieści wkrótce. 
 
 
 • Narcyz
 • Narcyz
 • Narcyz
02.02.2021

Kochani, mamy kolejne wieści o Narcyzie! Wszystkie badania przebiegły prawidłowo, Narcyz przeszedł również kontrolne badania krwi, aby upewnić się czy po serii znieczuleń wszystkie narządy funkcjonują prawidłowo. Jego samopoczucie jest z pewnością lepsze, tak jak widać na zdjęciach. Przed nim jeszcze jedna, mamy nadzieję że ostatnia kontrola u stomatologa. Waży już znacznie ponad 2 kilogramy, choć nadal jest drobnym kotkiem. Zobaczcie jak jego stan się znacznie poprawił! 
 
 
 
 

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści CENTAURUS
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Narcyz" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie