Aktualnie ratujemy
Nestor

Data dodania: 22.01.2019 r.

Nestor

17.02.2022

Po długiej sądowej batalii w końcu możemy podzielić się z Wami kolejnymi rewelacyjnymi wieściami!

Pamiętacie jeszcze Nestora? Jego sprawa toczyła się od 2019 roku i po trzech latach w końcu dobiegła końca! Mimo apelacji złożonej przez oskarżonego, został nałożony na niego wyrok półtora roku ograniczenia wolności polegającym na potrącaniu 20% miesięcznego wynagrodzenia na rzecz Wrocławskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Ponad to został zasądzony przepadek zwierzęcia na rzecz Fundacji Centaurus, a także 25 000 zł nawiązki , pokrycie kosztów sądowych oraz  kosztów naszego pełnomocnika w wysokości 3997,50 zł. Ponadto wyrok obejmuje również 10-letni zakaz posiadania wszelkich zwierząt.

To kolejna wygrana przez Centaurusa i jego darczyńców sprawa sądowa i kolejny dowód na to, że oprawcy zwierząt nie mogą pozostać bezkarni. Prosimy, bądźcie pełni wiary i zgłaszajcie takie przypadki - jak widzicie, warto. Nie pozwólmy razem na bestialstwo wobec braci mniejszych.

27.07.2021


Pamiętacie Nestora? Odebraliśmy go w styczniu 2019 roku. Pies był przetrzymywany przez swoich właścicieli w piwnicy. Nikt nie wypuszczał go stamtąd miesiącami, a okoliczni mieszkańcy byli pewni, że Nestor nie żyje. Ale pies żył. I niewyobrażalnie cierpiał, skrzętnie ukryty przed wzrokiem ludzi. Właściciel psa był organistą, jego dzieci służą do mszy, a jednak dla Nestora zabrakło litości.
 
Odebraliśmy Nestora w styczniu 2019 roku i przewieźliśmy do kliniki. Z trudem utrzymywał się na własnych nogach. BCS miał na poziomie 2 , miał widoczne zaniki mięśniowe. Był skrajnie zapchlony, miał krwawiącą ranę, a okolica odbytu ubrudzona była dużą ilością kału uniemożliwiająca prawidłowe wypróżnienie się psa. Temperatura ciała była obniżona. Stan uzębienia zły - obfity kamień nazębny (++++) stan zapalny dziąseł. Uszy - zarówno w uchu prawym jak i lewym otitis externa purulenta. Leczenie było bardzo długie ale dzięki Waszemu wsparciu i zaangażowaniu lekarzy, Nestora udało się uratować. Finalnie ten wyjątkowy pies znalazł wspaniały dom adopcyjny, gdzie dożył swoich dni otoczony troską i najlepszą opieką.
 
Szanowni Państwo, dziś zapadł wyrok w sprawie Nestora. Były właściciel psa otrzymał trzy miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności. Przez 18 miesięcy będzie miał potrącane 25% wynagrodzenia – kwota ta zasili konto schroniska dla bezdomnych zwierząt we Wrocławiu. Zasądzono również 25 000 zł nawiązki na rzecz Fundacji Centaurus oraz 10 letni zakaz posiadania zwierząt i  zwrot kosztów sądowych. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Wyrok nas satysfakcjonuje.
 
Dziękujemy za empatie, jaką okazał Wysoki Sąd. I dziękujemy kolejny raz każdemu, kto pomógł Nestorowi odzyskać zdrowie i życie, którym dało się żyć.
 
 
Więcej informacji: Norbert 535 162 322
 
 
 

 maj 2020

Niestety kochani, Nestora już z nami nie ma. Odszedł za tęczowy most...

 

 kwiecień 2019

Tuż przed świętami Nestor pojechał do domu adopcyjnego w Warszawie.

Aklimatyzacja w toku, pierwsze chwile spędził na dokładnym obwąchaniu nowych włości, więc prezentujemy jedyne nie rozmazane zdjęcie z przyjazdu :-)

 

 W imieniu Nestora dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i wielkie zaangażowanie!

 

Aktualizacja

Nestor pozdrawia z folwarku Centaurusa.

 

 

18.03.2019

Nestor kończy leczenie w klinice i czeka na dom. Kliknij w link https://www.psiaplaneta.pl/nestor_czeka_na_dobry_dom/ żeby dowiedzieć się więcej :-)

Jeśli chciałbyś by Nestor zamieszkał właśnie z Tobą - zadzwoń: 535 162 322 Norbert

Adopcja wiąże się z podpisaniem umowy adopcyjnej.

 

11.02.2019

Nestor czuje się lepiej! Szczegóły: TUTAJ. 

 

05.02.2019

Przekazujemy informacje z kliniki. Stan Nestora się pogarsza. Ma wysoką gorączkę i nie ma siły samodzielnie wstawać.

Weterynarze robią co w ich mocy, aby iskierka nadziei na lepsze jutro, jaką w Nestorze zapaliliście, nie zgasła. 

 

04.02.2019

W dniu 1 lutego, Nestor przeszedł operację usunięcia guza i ciała obcego (okazało się, że to wykałaczka). Pełnia informacji: https://www.psiaplaneta.pl/nestor_po_operacji/#page-content


29.01.2019

Nestor po badaniu tomografem. Wykryto guza oraz ciało obce i przetoki. Dziękujemy, że pozostajecie z Nestorem. Więcej informacji o badaniach znajdziecie pod linkiem:

https://www.psiaplaneta.pl/najnowsze_wyniki_u_nestora/#page-content

 

 

23.01.2019

Nestor miał wykonane RTG i kolejne badania krwi. Badania wykazały niedoczynność tarczycy oraz podwyższone parametry wątrobowe. Szczegóły TUTAJ.

 

 

22.01.2019

O tym, że nawet najlepszy rodowód nie jest gwarantem szczęśliwego życia przekonał się niejeden pies. Bywa, że i te rasowe, z najlepszych hodowli FCI, kończą jako psy odebrane interwencyjnie. I mają szczęście, jeśli pomoc zdąży nadejść zanim weźmie je w swoje objęcia śmierć, która okaże się jedynym wybawieniem.

Nestor. Kiedyś piękny pies, dziś obraz nędzy i rozpaczy.


Stan zapalny, anemia, zwyrodnienia w kręgosłupie, dysplazja, mineralizacje dysku l5-l6 i najpewniej ucisk na rdzeń.
Jelita wypchane kałem.
Ból, cierpienie, kalectwo.
Brak leczenia, zaniedbanie.
Zasługa ludzi.Nestor był przetrzymywany przez swoich właścicieli w piwnicy. Nikt nie wypuszczał go stamtąd od wielu miesięcy. Od tak dawna, że okoliczni mieszkańcy byli pewni, że Nestor nie żyje. Ale pies żył. I niewyobrażalnie cierpiał, skrzętnie ukryty przed wzrokiem ludzi. Któregoś dnia udało mu się uciec. Ta chwila nieuwagi byłych właścicieli najpewniej ocaliła mu życie. Nestor wyszedł przed bramę wprost na Panią, której jego los nie był obojętny.

Gdy przyjechaliśmy na miejsce, pies był zamknięty w kojcu pełnym odchodów, błota, leżał w rozpadającej się budzie. Budzie tak małej, że Nestorowi ciężko było się z niej wydostać. Właściciel potwierdził, że zamykał psa również w piwnicy, nie potrafił wyjaśnić dlaczego. Twierdził również, że psa leczył, ale nie posiadał żadnej dokumentacji potwierdzającej jego słowa. Jedyne dokumenty, jakie uzyskaliśmy, to rodowód psa oraz książeczka, w której nie było nawet aktualnych szczepień.

Właściciel psa to organista, jego dzieci służą do mszy, są też harcerzami. Wydawałoby się, że to postawy godne naśladowania, a tym czasem nikt z domowników nie potrafił wykazać choć grama empatii w stosunku do tak cierpiącego zwierzęcia. Nestor spędził u nich całe swe życie. Swoją miłością i oddaniem nie zasłużył nawet na minimum troski i opieki.

Nestora, bezpośrednio po odebraniu, przewieźliśmy do kliniki. Psiak jest po wstępnej diagnostyce, ale rokowanie co do powrotu do zdrowia są ostrożne. Przed nim tomograf, który pokaże, czy Nestor kwalifikuje się do operacji.

W imieniu Nestora bardzo prosimy o pomoc w sfinansowaniu jego pobytu w klinice, diagnostyki i leczenia.

Stan psiaka nie pozostawia wątpliwości, że leczenie będzie trwało wiele miesięcy. Jeśli nikt nie zdecyduje się na danie Nestorowi domu, Nestor po opuszczeniu kliniki, zamieszka w dobrym, domowym hotelu.

Fundacja składa w sprawie Nestora zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego właściciela. O wynikach postępowania będziemy Was informowali.

UZUPEŁNIENIE: opis z przyjęcia w klinice

OPIS BADANIA
Pies odebrany bezpośrednio po interwencji. W gabinecie bardzo spokojny, z trudem utrzymuje się na własnych nogach. BCS na poziomie 2 (żebra, kręgi lędźwiowe, kości miednicy dobrze wyczuwalne. Brak wyczuwalnej tkani tłuszczowej. Widoczne zaniki mięśniowe - głównie w tylnym odcinku ciała). Widoczne liczne ubytki w okrywie włosowej szczególnie na grzbiecie. Zaawansowana pchlica. Po prawej stronie ciała poniżej guza biodrowego widoczna rana wielkości ok 1cm x 1cm obficie krwawiąca. Okolica odbytu ubrudzone dużą ilością kału uniemożliwiająca prawidłowe wypróżnienie się psa., pooczyszczeniu widoczne ropne zapalenie gruczołów okoołodbytniczych (czyraczność odbytu). Temperatura ciała obniżona. Stan uzębienia zły - obfity kamień nazębny (++++) stan zapalny dziąseł. Uszy - zarówno w uchu prawym jak i lewym otitis externa purulenta. Osłuchowo pole płucne i serce b/z.

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści CENTAURUS
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Nestor" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie