Aktualnie ratujemy
Ogryzek

Data dodania: 03.07.2019 r.

Ogryzek

czerwiec 2020

Ogryzek na dobre zadomowił się w adopcji. Jego stan zdrowia jest regularnie kontrolowany, a codzienność to sielanka u boku opiekuna.

 

  • Lepsze zycie Ogryzka
  • Lepsze zycie Ogryzka

 

wrzesień 2019

Ogryzek pozdrawia z domu adopcyjnego!

"Piesek Ogryzek ma się świetnie, na plecach sierść mu odrosła, wygląda zupełnie jak pies :-) się pytałem go czy coś przekazać, ale tylko ogonem macha. "


A tu początki i wybór legowiska:

 

 

20.08.2019

Ogryzek w nowym domu! Szczegóły znajdziecie w aktualizacji  pod linkiem: https://www.psiaplaneta.pl/ogryzek_-_ma_dom/

Kochani, to, że Ogryzek otrzymał szansę, to Wasza zasługa. Zapewniliście mu najlepszą opiekę i leczenie, a los podarował mu wspaniały dom i cudownych ludzi u których znalazł swój skrawek nieba.

Bardzo Wam dziękujemy za wsparcie. Jesteście wspaniali!

 

03.07.2019

Zafon pisał, że sprawiedliwość jest jedynie kwestią perspektywy, a nie wartością uniwersalną. I miał rację, bo jak można nazwać sprawiedliwością skrajne zaniedbanie psa, który całe swoje życie wiernie służył swojemu oprawcy.

A gdyby świat był sprawiedliwy, staruszek Ogryzek miałby dziś najlepszych, troskliwych i dbających o niego opiekunów. Miałby swoje własne miseczki pełne smakołyków, miałby wygodne posłanie, miałby spacerów ile tylko mu potrzeba, bo za swoje oddanie i wierność powinien otrzymać wszystko, co starszemu psiakowi potrzebne do szczęścia.

Ale szczęście Ogryzka ominęło. Dziś staruszek już zbliża się do kresu ziemskiej wędrówki. I nie ma nic. Nie ma nawet kawałka starego, ale własnego kocyka, który byłby schronieniem przed całym złem tego świata, jakie dotyka zwykłe kundelki. Mógłby wtedy choć na moment zapomnieć o piekle, jakie zgotował mu jego własny człowiek. Mógłby też marzyć, że może kiedyś, gdzieś trafiłby do kogoś innego i dla niego on, mały Ogryzek, byłby całym światem.

Ogryzek ma ponad 13 lat. Jest schorowanym wrakiem psa, od którego ludzie odwracają się z obrzydzeniem. Ogryzek nie dość, że jest wyłysiały, a ze zrogowaciałym naskórkiem nie wygląda zachęcająco, to jeszcze choroba sprawia, że zapach, jaki w koło siebie rozsiewa, jest bardzo uciążliwy. Zaawansowana grzybica i świerzb toczą jego stare ciało powodując świąd i cierpienie. Ogryzek ma również setki pcheł, stan zapalny oczu, kamień nazębny.

Ogryzek został odebrany interwencyjnie. Właściciel staruszka nie był zainteresowany leczeniem psa. Ogryzek nie miał nawet podstawowych szczepień. Właściciel uważał, że skoro z tą, jak to określił, „gnidą” wychodzi na dwór, to zapewnia psu już wystarczającą opiekę.

Przeciwko właścicielowi zostanie złożone doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, choć niestety nie zwróci to Ogryzkowi ani zdrowia, ani straconych lat życia.

Dziś los Ogryzka jest w rękach dobrych ludzi. Nie cofniemy czasu, nie umiemy. To, co możemy, to zapewnić Ogryzkowi najlepszą możliwą opiekę i leczenie, ale potrzebujemy Waszej pomocy.

Ogryzek pilnie potrzebuje diagnostyki i leczenia, pomocy w pokryciu kosztu pobytu w klinice. Potrzebuje też najlepszej karmy i dobrego domowego hotelu, w którym, już we własnym kocyku, będzie mógł spokojnie mieszkać i korzystać z dobrej opieki i troski.

Prosimy pomóż uwierzyć Ogryzkowi, że on, schorowany staruszek, zasługuje na godne życie i troskliwą opiekę.

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści CENTAURUS
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Ogryzek" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie