Aktualnie ratujemy
Parys

Data dodania: 21.10.2019 r.

Parys

Otrzymaliśmy kolejną wiadomość z rozpaczliwą prośbą o ratowanie życia. Psiak Parys ma dom i kochającą rodzinę, jednak ma również poważne, zagrażające życiu problemy zdrowotne. Pani Sandra błaga o pomoc dla swojego przyjaciela, Parysa:

„Potrzebuję pomocy w sfinansowaniu dalszej diagnostyki i leczenia naszego pieska Parysa.
Parysek jest z nami od małego. Miał parę miesięcy, gdy zabraliśmy go z pseudohodowli. Miał być owczarkiem azjatyckim, ale okazał się kundelkiem - to niczego nie zmieniło, bo pokochaliśmy go całym sercem. Był uroczym, energicznym, małym gryzoniem, wszyscy podziwiali jego lśniącą sierść, jednak teraz, niestety, to się zmieniło. Parysek ma 5 lat. Od jakiegoś czasu zaczął gubić sierść, z lśniącej stała się szaro-bura. Przestał jeść, posmutniał i stracił chęć do zabawy. Zaniepokojeni jego stanem, wybraliśmy się do weterynarza. Zrobiliśmy badania krwi. Kiedy przyszły wyniki, weterynarz powiedział, że stan jest ciężki - niewydolność nerek i liczne zapalenia. Byliśmy przerażeni i załamani, kiedy przedstawił nam koszty leczenia. Nie wiedzieliśmy, co robić, nie stać nas na dalszą diagnostykę, a co dopiero kosztowne leczenie. Mamy małą córeczkę i mieszkanie na wynajem, o kredycie nie ma mowy, bo jesteśmy zadłużeni po uszy. Nigdy nie myślałam, że można kupić życie, ale w tym wypadku tak jest... BŁAGAM Was o pomoc, bo sami nie damy rady. Wierzymy w dobroć ludzi, bo każdy z nas ma serce, a bez Waszej pomocy nasz piesek umrze. Za każdy choćby nawet grosz jesteśmy wdzięczni z całego serducha.

Dziękuję za każde wsparcie
Sandra”Jesteśmy po rozmowie z lekarzem prowadzącym. Stan Parysa jest ciężki. Wykonane na nasz koszt USG wykazało zbieranie się płynu w otrzewnej. Pies bez leczenia nie ma najmniejszych szans na dalsze życie. Wdrożenie intensywnego leczenia, choć nie daje gwarancji, że Parysowi uda się pomóc, jest dla niego jedyną nadzieją.
Nie wiemy, czy Paryskowi dane będzie dalej cieszyć się życiem, ale jeśli nie podejmie się próby, pies odejdzie na pewno.
Prosimy, wesprzyjcie Parysa i jego rodzinę grosikiem. Parys potrzebuje dokładnej diagnostyki (w tym na choroby odkleszczowe) oraz leczenia. I bardzo potrzebuje, byście trzymali za niego kciuki, bo Parys toczy najważniejszy z bojów - o własne życie.

 

22.10.2019

Przekazujemy najnowsze, dzisiejsze wiadomości od opiekunów Paryska.

"Dzień Dobry
Parysek Ma bolerie i anaplazme. Wczoraj miał dalsze badania moczu i krwi, wyniki będą dziś popołudniu.
Dzisiaj rano miał kroplówkę i dostał nowy antybiotyk, dostał również leki przeciwwymiotne, które mu pomogły bardzo.
Od wczoraj nie zwymiotował ani razu, dajemy mu puszki z karmą dla nerkowców, którą dostał u weterynarza. Musimy go karmić ale tak jakby już jest trochę lepiej. Wczoraj nawet sam zjadł chętnie gotowanego kurczaka z marchewką więc duży plus. W załączniku przesyłam zdjęcia z gabinetu i testy na od kleszczowe choroby.

Sandra"

Prosimy nie ustawajcie w pomocy dla tego dzielnego psiaka. W Was jedyna nadzieja.

 

25.10.2019

Walka o życie Parysa trwa. Przekazujemy najnowsze informacje.

"Dzień Dobry,

od wczoraj Parysek ma gorsze dni. Byliśmy wczoraj u weterynarza przyszły najnowsze badania krwi. Okazuje się że Parysek gubi bardzo dużo białka, więc weterynarz wprowadził mu leki obniżające ciśnienie krwi, dostał również nowy antybiotyk, po którym dziś nie najlepiej się czuł, więc pojechaliśmy od razu do weterynarza ponieważ Parys zaczął mocno się ślinić i zrobił się ospały. Na miejscu podano mu parę zastrzyków również na perystaltykę jelit i dostał rozwolnienie po wizycie i paru godzinach poczuł się troszeczkę lepiej, ale o 17, zgodnie z prośbą weterynarza pojawiłam się na kontroli podano mu kroplówkę i wyjęto mu wenflon z łapki. Jeszcze pan doktor zbadał mu cukier, który był dobry więc choć cukrzyca nas ominęła. Dostaliśmy dziś suchą karmę dla nerkowców oraz puszeczkę z mokrym jedzeniem jak przy każdej wizycie. Czekamy teraz tylko z niecierpliwością na wyniki na babejszozę i trzymamy kciuki aby wyszła negatywna ;) Pozdrawiam"

Kochani, prosimy, nie zostawiajcie Parysa. Trwajcie przy nim i trzymajcie kciuki.


26.10.2019

Tak bardzo nam przykro.

"Parys odszedł w piątek o godzinie 16:30 .... ciężko mi to pisać oczy są pełne łez, a serce żalu. Wiedziałam, że tak może się stać ale miałam nadzieje która się tliła z każdym dniem, że może się uda i będziemy znów cieszyć się lepszymi dniami. Wiedziałam, że jest bardzo chory ale moje serce pęka, a ból jest nie do opisania .....
Rano Parys źle się czuł, tak samo zresztą jak wczoraj. Wyszłam do pracy kiedy przyszłam Parys leżał na łóżku cały w ślinie, nie reagował, nie widział mnie, ciężko oddychał, nie mógł wstać. Szybko owinęłam go w koc i pojechałam do weterynarza z którym byłam umówiona na 17. Nic już nie dało się zrobić. Weterynarz powiedział że choroba zaatakowała układ autoimmunologiczny i Parys już nie jest świadomy co się z nim dzieje. Musieliśmy go uśpić aby nie cierpiał .... Serce pękło mi na milion kawałków

Dziękuje fundacji za pomoc i za tą zbiórkę. Dziękuje wszystkim ludziom którzy nam pomogli. To strasznie boli jak przyjaciel odchodzi ale wiem, że gdzieś tam jest patrzy na nas z góry i jest mu dobrze. Czeka tam na nas i na pewno nie jest sam.

Byłam z nim do końca głaskałam i trzymałam za łapę. Byłam mu to winna. Mam nadzieje po prostu, że nie bolał.

Dziękuje jeszcze raz za pomoc i za trzymanie kciuków za naszego pieska.

Sandra"

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści CENTAURUS
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Parys" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie