Aktualnie ratujemy
Perełka

Data dodania: 24.08.2020 r.

Perełka

Aktualizacja

Kochani! W imieniu Perełki i jej rodziny ogromnie Wam dziękujemy! Wasze wsparcie umożliwiło leczenie Perełki. Malutka jest teraz już w pełni zdrowa.
 

 

24.08.2020

„Powinno istnieć słowo określające mikroskopijną iskierkę nadziei, którą człowiek boi się dostrzec w lęku, że samo spojrzenie ją zgasi, jak przy próbie obejrzenia fotonu. Może tylko czekać przy niej, patrzeć obok niej, patrzeć poza nią, aż stanie się dość mocna, by zaistnieć realnie.” - Terry Pratchett.

Taka właśnie jest nadzieja. Czasem jednym ruchem odbiera nam resztki sił, czasem trzyma przy życiu i ciągnie nas w górę. Jeśli ją tracimy, tracimy wszystko. A kiedy nam się wydaje, że wszystko stracone, zawsze jest jeszcze ona, prawda? Mówi się, że żadna noc nie może być tak czarna, żeby nigdzie nie można było zobaczyć chociaż jednej gwiazdy. Mówi się, ze pustynia nie może być aż tak przeraźliwa, żeby nie można było odkryć oazy. Mówi się, że trzeba pogodzić się z życiem, takim jakie jest. Mówi się, że zawsze czeka gdzieś na nas mała radość, że po burzy zawsze wychodzi słońce, że istnieją kwiaty, które kwitną nawet zimą. Mówi się, że jeśli jest źle, to znaczy, że to jeszcze nie koniec. Dokładnie tak, jak teraz.

Perełka to pięcioletnia suczka, która cierpi na alergię pokarmową. Niestety, zaobserwowano u niej również początki ropomacicza, czyli ropnego zapalenia macicy. Weterynarz zalecił też natychmiastową sterylizację. Perełka to spokojny i kochany piesek. Każdego dnia obdarowuje swoich właścicieli coraz większą miłością, każdego dnia spogląda na nich swoim wzrokiem pełnym wdzięczności i zaufania. Nie bez powodu tak ją nazwano. Jest skarbem, jest przyjacielem, jest dla nich najważniejsza. I nagle okazało się, że mogą to wszystko stracić. Nagle okazało się, że ich najcenniejszy skarb cierpi. Jak to jest? Możesz to sobie wyobrazić?

Ale przecież ten stan nie może trwać wiecznie, prawda? Przecież są ludzie tacy jak Wy, którzy nie potrafią przejść obojętnie obok cierpienia zwierząt. My to wiemy. Cały czas nam pomagacie. Dzisiaj również Perełka pilnie potrzebuje pomocy. Jej los jest teraz w Waszych rękach. Jej właściciele posiadają mikroskopijną iskierkę nadziei. Tak małą i tak kruchą, że boją się jej dostrzec w lęku, że samo spojrzenie ją zgasi. Potrzebują pomocy w pokryciu kosztów dalszego diagnozowania, a w konsekwencji leczenia suczki. Dodatkowo, Perełka ze względu na swój stan zdrowia potrzebuje specjalistycznej i zarazem kosztownej karmy. Właściciele Perełki, chociaż bardzo ją kochają i zrobiliby dla niej wszystko, nie posiadają wystarczająco dużo środków na jej kosztowne leczenie. Świat nigdy nie był sprawiedliwy. Świat nigdy nie był łaskawy. Dlatego postanowili poprosić o Waszą pomoc. Nadzieja bierze ich w swoje ramiona, trzyma w objęciach, ociera im łzy i mówi, że nie dzisiaj, nie jutro, ale za jakiś czas wszystko będzie dobrze. Nadzieja. Tylko dzięki Wam może zaistnieć realnie. Tylko dzięki Wam, Perełka może dostać szansę na leczenie, jakiego potrzebuje. Tylko dzięki Wam po tej burzy może jeszcze wyjść słońce.

 

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści CENTAURUS
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Perełka" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie