Aktualnie ratujemy
Ajaks

Data dodania: 18.03.2021 r.

Ajaks
28.04.2022

Ajaks przesyła serdeczne pozdrowienia z jednego z pierwszych wiosennych spacerów! 
 
 
 
10.05.2021

Kochani, 
Niesiemy dla Was wieści o Ajaksiku.Już czuje się dużo lepiej. Prawidłowo załatwia wszystkie swoje sprawy fizjologiczne, wykryto u niego zmiany nowotworowe na śledzionie, więc przeszedł on splenektomię.  Przeszedł również kastrację. Zdecydowanie wrócił mu apetyt co skutkuje częstym podjadaniem smakołyków. Bardzo chętnie wychodzi na spacery i wcale nie chce z nich tak szybko wracać. Choć przeszedł wiele, bardzo chciałby zamieszkać w nowym domu. Takim, który go więcej już nie skrzywdzi, ani nie odrzuci kiedy będzie potrzebował pomocy. Psiak jest bardzo kochany, ale jeszcze musi się przystosować do nowej sytuacji jaka go spotkała. Niestety nie miał łatwo, został odebrany interwencyjnie o czym możecie przeczytać niżej.
 
Dom do którego Ajaks ma trafić, obowiązkowo musi być bez żadnych zwierząt. Może mieć problemy z przystosowaniem się do życia w nowym otoczeniu, jeśli w pobliżu pojawią się inne zwierzaczki, ale z pewnością nie będzie żadnych innych problemów, jeśli tylko poświęci się mu wystarczającą ilość czasu i miłości. 
Jeśli chciałbyś adoptować Ajaksa - wypełnij formularz adopcji stacjonarnej. Jego życie niestety dotychczas opiewało w ból i cierpienie, dlatego bardzo, bardzo potrzebuje on kochającej rodziny, która pokaże mu świat z lepszej strony. Serdecznie zapraszamy do składania podań. Ajaksik czeka na ten jedyny dom...

 

  • Ajaks
  • Ajaks
  • Ajaks
  • Ajaks
  • Ajaks
  • Ajaks
  • Ajaks

 

18.03.2021

Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie." M. Siegal

Stary Ajaks patrzy na nas nic nie wyrażającym wzrokiem. I tylko cichym warknięciem sygnalizuje by dać mu spokój. On wie jak nikt inny, jak to jest znaczyć dla swojego właściciela mniej niż zero. Między cierpieniem, a samotnością, u schyłku życia, gdy już jest bliżej niż dalej, zobojętniał na ten świat całkiem. Zmęczony i chory, latami cierpiał nie otrzymując żadnej pomocy. Dziś ma już ponad 15 lat. A całe to jego życie poszło na marne. Całe bezsensownie zmarnowane.
 

Ajaksa odebraliśmy interwencyjnie. Po latach ignorowania, w końcu ktoś zauważył, że obok, tuż za ścianą, wyłysiałe, z inwazja pcheł, zaniedbane i słabe, cierpi niewinne zwierzę. Dziś Ajaks jest w klinice. Walka o jego życie trwa. Psiak pilnie potrzebuje diagnostyki, leczenia i operacji. Ma guzy na śledzionie, na szyi, na jadrach i w okolicy bioder. I nie ma nikogo, kto by się o niego troszczył. Został sam. Zupełnie sam. Bez ludzi, którym oddał swoje całe życie w zamian otrzymując brak zainteresowania i resztki z pańskiego stołu. Nie spodziewał się, że życie przyniesie mu same rozczarowania. Gdy był mały pewnie marzył o dobrym domu, gdzie miałby wszystko, a tu, gdzie trafił zabrakło nawet na obowiązkowe szczepienia.
 
 

Ajaks ma już swoje lata, a leczenie będzie kosztowne. Najprościej byłoby go uśpić i zapomnieć. Ale tak postępując zostałby ograbiony z jedynej szansy na życie bez cierpienia. Decyzją lekarzy, pod których opieką Ajaks się znajduje, warto o niego zawalczyć.

Prosimy o pomoc dla Ajaksa. Psa, którego tak bardzo zawiódł człowiek. Pilnie potrzebne są środki na pokrycie kosztów leczenia, na pobyt w klinice. Bardzo prosimy wesprzyjcie go i pomóżcie dać mu choć odrobine dobrego życia, być może najlepszego jakie kiedykolwiek miał.
 
 
 
 

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści AJAKS
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Ajaks" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie