Aktualnie ratujemy
Roza

Data dodania: 02.10.2018 r.

Roza

Roza jest adoptowana gdy miała ok. roku. Jej właściciel pił i bił ją, przez kilka lat nie tolerowała woni alkoholu i uciekała, nawet przede mną, gdy niosłam miotłę, łopatę, musiała być bita w ten sposób. Miała też wtedy uszkodzone oko. Myślę, że  była wcześnie zabrana od matki, nigdy nie ma dość bliskości, przytulenia, do dziś domaga się tego czasem w tak wzruszający sposób...Jest tak emocjonalna, emocjami wyraża wszystko, nie musi mówić, ja ją rozumiem. 

Ma jeden z najbardziej agresywnych nowotworów. Codziennie walczę o jej życie. Podaję leki doustne 4x dziennie, nigdy nie opuściłam dawek. Wywalczyłam trzecią chemię a powinna dostać ich sześć, już trzecia była opóźniona z powodu b. dużego spadku białych krwinek, co mogło zagrażać śmiertelną infekcją. Lek powodujący przyrost liczby białych krwinek i sesje chemioterapii są b.kosztowne. Lek musi dostawać przy każdym kolejnym spadku. Na chemię jeździmy co 3 tyg. >120 km. Teraz pojawiła się niepokojąca zmiana poniżej nozdrza i czeka nas chyba dalsza diagnostyka...Psy nie mają ubezpieczenia. Ja mam coraz mniej sił...Czuję się wyczerpana. Nie mam czasu dla siebie prawie wcale...Teraz b.niepokoi mnie zmiana pod nozdrzem...

Przeszła amputację przedniej łapy, stawu, części łopatki. Nowotwór wcześnie wykryty, weterynarze dają szansę. Czeka ją chemia, bierze suplementy wg zaleceń weterynarzy. Jeśli możesz, wesprzyj jej leczenie.

Właściciel psa: Barbara 

 

 

 

Kochani, tymi słowami dziś zwraca się do Was o pomoc Pani Barbara. Roza to dla Pani Barbary najlepszy przyjaciel, oczko w głowie, towarzysz wędrówek i członek rodziny. Dziś, gdy tak ciężko zachorowała, Pani Barbara poświęca jej każdą chwilę i korzysta z każdej metody, dzięki której sunia może wrócić do zdrowia. Niestety leczenie jest bardzo kosztowne, sama chemioterapia to 600 zł za jeden cykl, a do tego dochodzą koszty zakupu leków i suplementów, kontrolnych badań krwi i wizyt u weterynarza. Roza jest również pod opieką rehabilitanta i rozważany jest zakup wózka, a to kolejny bardzo duży wydatek. Pani Barbara do tej pory pokrywa koszty leczenia Rozy, ale obecnie wydatki przerosły jej możliwości finansowe. Rokowanie dla Rozy jest dobre, ale aby sunia wygrała walkę z nowotworem, konieczne jest kontynuowanie intensywnego leczenia.

 

 

Prosimy, pomóżcie Rozie wrócić do zdrowia, a jej Pani cieszyć się jeszcze wiele lat towarzystwem swojej najlepszej przyjaciółki.

 

 

Aktualizacja 06.12.2018

 

Roza cały czas w trakcie leczenia. Jest już po piątej sesji chemioterapii.

 

Poziom leukocytów we krwi jest regularnie kontrolowany i w razie potrzeby korygowany odpowiednimi lekami.

 

Roza czuje się całkiem żwawo jak na jej stan i czeka na dalszą pomoc :-)

 

 

Aktualizacja luty 2019

 

Dziękujemy za pomoc dla Rozy. Niestety, najnowsze badania wykazały przerzuty do płuc. Opiekunka i klinika dbają o to, żeby Roza miała jak najwyższy komfort.

 

Opiekunka w ramach podziękowania przesyła zdjęcie z czasów, gdy Roza była zdrowsza. Uwielbiała wycieczki do lasu, nad dziki staw.

 

 

 

 

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści CENTAURUS
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Roza" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie