Aktualnie ratujemy
Greta

Data dodania: 23.02.2021 r.

Greta

22.04.2021

Kolejne wieści od Gretki! 

"Gretunia jest już po zabiegu i najważniejsze że wszystko jest wporządku. Suczka miała RTG klatki, badania krwi oraz USG serduszka. Wszystkie wyniki są dobre. Wysłali wyciętą listwe do badania co to za guzki miała więc wyniki maja byc miedzy 1 tydzien do 3 tygodni. Póki co Gretka czuje się dużo lepiej, bo nawet złapała za zabawki ale wiadomo stopniowo będzie coraz to lepiej, potrzebuje jeszcze troszkę czasu. Co 8 godzin podajemy jej tramal, który uśmieża jej ból. Wczoraj miała wizytę u weterynarza, gdzie dostała nowy antybiotyk oraz zdezynfekowano jej ranę i podano kroplówkę."

Kochani, trzymajcie kciuki za Gretkę, suczka dzielnie walczy do samego końca! 

  • Greta
  • Greta
  • Greta
  • Greta

 

24.03.2021

Kochani, Greta ogromnie dziękuje za okazane jej wsparcie. Suczka pomału dochodzi do siebie, staje się bardziej towarzyska, a w jej oczach nie widać już smutku. Zobaczcie, co pisze nam opiekun Grety.

"Wczoraj była wizyta kontrolna we Wrocławiu. Gretka ma się dużo lepiej, widać że nie cierpi. Antybiotyki już odstawione, ale pozostawili  leki przeciwbólowe i rozkurczające jeszcze na miesiąc, a pózniej zobaczymy jak będzie funkcjonować bez leków. Za jakieś 2 tygodnie Gretka bedzie miała wycinaną 1 listwe i odrazu sterylizacje. Pózniej wezmą się za drugą listwe mleczna do usunięcia ale to po 4 tygodniach jakoś.Bidulka jeszcze się namęczy. Póki co Gretunia śmiga jak by jej nic nie dolegało i biega z zabawkami. :) Jest naprawde fajnym pieskiem."
 
  • Greta
  • Greta
  • Greta
 
 

23.02.2021 

Oto Greta, malutka, 11-letnia już sunia, dla której nigdzie nie znalazło się miejsce pod dachem, z ludźmi, którzy pokochaliby ją jak pełnoprawnego członka rodziny. Nigdy nie miała swojego misia czy gryzaka, którym mogłaby się cieszyć. Nigdy nie poczuła, czym jest rodzinne domowe ciepło i kochający dom. A może poczuła? Tylko została tego pozbawiona i wyrzucona na bruk jak nic niewarty pies. Tysiące psów w schroniskach codziennie wyczekują odwiedzin ludzi. Na to, że ktoś je stamtąd zabierze do domu, nie liczą. Bo to jak wygrana w totolotka. Wygrana jest nierealna jeśli jesteś już starym, mającym potrzeby większe niż dosypanie suchej karmy do miski czy wyprowadzenie na spacer psiakiem. Wolontariusze przychodzą codziennie by je wyprowadzić, nakarmić, lecz marzenia o własnym posłaniu nadal pozostają tylko snami. To już rutyna. Bariera nie do przebicia. Dla Grety właśnie takie są realia, które z pewnością odczuła bardzo mocno na swojej skórze.

Greta została przywieziona do schroniska przez straż miejską. Została znaleziona, gdy błąkała się bez celu po niewielkim mieście. Wolontariusze, którzy dostali pod opiekę suczkę, postanowili o nią zawalczyć. Ma dobrą opiekę w domu tymczasowym, ale okazało się, że ma zaburzenia neurologiczne. W nocy popłakuje z bólu, ma problemy ze schylaniem, ma sztywny kark. Zdarza jej się przewrócić, a później ma problem ze wstaniem.
 

Pierwsze badania wykazały dwie zmiany nowotworowe na listwie mlecznej. Wykonano też TK z kontrastem, który wykazał wielopoziomowe przepukliny odcinku lędźwiowym i szyjnym kręgosłupa przewężające otwory boczne i uciskające na rdzeń.  Ma chore uszy, powiększone jajniki z cystami.
Została wdrożona antybiotykoterapia oraz silne leki przeciwbólowe. Niebawem kolejna wizyta, a gdy jej stan się ustabilizuje, Gretę czeka operacja.
 
 

Prosimy, pomóż nam podarować garstkę dobroci dla tej biednej suczki. 11 lat podłego, przesiąkniętego bólem i strachem życia to i tak zbyt wiele, a jedyne co jej możemy w zamian podarować, to godne kolejne miesiące istnienia. Bez głodu, zimna i strachu o jutro.  
 
Dotychczasowy koszt diagnostyki Grety to 1871 zł. Dalsza diagnostyka i leczenie to kolejne duże pieniądze. Bez nich Greta nie ma szansy na dobre życie bez cierpienia.
 

 

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści GRETA
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Greta" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie