Aktualnie ratujemy
Milka

Data dodania: 02.07.2020 r.

Milka

Aktualizacja

Kochani!

Milka oraz jej opiekunka, pani Beata, ogromnie Wam dziękują! Suczka jest pod stałą opieką weterynaryjną ze względu na cukier, ale zdecydowanie najtrudniejszy okres ma za sobą. Udało się opanować niewydolność wątroby. A jej Pani codziennie skrupulatnie mierzy poziom cukru i podaje odpowiednie dawki insuliny.

Sunia czuje się na tyle dobrze, że zaczęła znów bawić się zabawkami i łapać patyki.

Zobaczcie sami jak się czuje Milka!

 

 

02.07.2020

„Choroba przychodzi nagle i niespodziewanie. Nie od razu wiesz, jaką ma barwę i jak smakuje. Powie o tym czas, który mierzy i analizuje jej skutki. Często jest tak szybka, że zalewa nas jak wysoka fala, pokrywa całkowicie, dusi niemalże. Udaje nam się jednak zaczerpnąć powietrza, napełnić płuca, a potem znowu znajdujemy się z głową zanurzoną w czymś, co nas dusi i nie pozwala myśleć. Wszędzie panuje atmosfera silnego, bezgranicznego bólu. Później nachodzi nas ochota, by ją ukryć, traktujemy ją jak swego rodzaju wstyd, sądzimy, że nie będziemy już mogli należeć do wspólnoty, w której żyjemy, bo to tak, jakby wszyscy wiedzieli, że ją mamy i patrzyli na nas innymi już oczami". - Franco Scaglia

I często jest tak, że człowiek zdrowy nie myśli o chorobach, woli nie zastanawiać się nad nieszczęściem, myśleć, że to go nigdy nie dotknie. Ale choroby, niestety też są dla ludzi. Ale choroby, niestety też są dla zwierząt. Mówią, że oprócz ciała, choruje też dusza. Nie wiem, może mają rację.

Jednak 9-cio letnia suczka Milka chociaż ciężko chora, nigdy się nie poddała. Tak samo, jak jej właścicielka - Pani Beata, która walczy o jej zdrowie. Dba o nią jak potrafi. Biega od lekarza do lekarza. Pilnuje kolejnych badań, wyników i wizyt. Karmi ją, opiekuje się nią i trwała przy niej kiedy stawiano diagnozy. Milka cierpi na niewydolność wątroby i cukrzycę. Codzienne leczenie, wizyty u weterynarza, leki i zabiegi wykańczają jej ciało. Pani Beata zdecydowała się poprosić nas o pomoc. Każdego dnia znajduje siły, by trwać przy Milce, która gaśnie w oczach. Zabiera Milkę na leczenie, kolejne wizyty i zabiegi. A Milka? Kiedy zamykają się z nią szklane drzwi kliniki, świat na zewnątrz znika. Milka zostawia za tymi drzwiami codzienność, w której przyszło jej funkcjonować, ludzi, którzy pewnie nie mają pojęcia co się z nią dzieje, czas, który pędzi bez wytchnienia, tak szybko, że Milka nie ma nadziei go dogonić. I dopiero tam, za tymi drzwiami czas się zatrzymuje. Tam, za tymi drzwiami ważą się jej losy. Zdrowie czy choroba? Ból czy ukojenie? Życie czy śmierć? Codziennie te same pytania i codziennie bez odpowiedzi.

 

Jej właścicielka wspomina chwile, kiedy leży pod kroplówką, bardzo słaba i zmęczona, a ona trzyma ją za rękę. Milka nadal wydaje się taka piękna. Czasem nawet zamerda ogonem, jak dawniej. Pewnie z wdzięczności, że nie jest sama. Pewnie z wdzięczności, że przy niej czuwa. I wtedy zdaje się, że wszystkie koszmary miną, a Milka wyzdrowieje. Niewydolność wątroby postępuje bardzo szybko. Milce brakuje apetytu, wymiotuje, jest osłabiona i szybko traci kilogramy.


Pani Beata będzie wdzięczna za każde okazane wsparcie. Jak sama mówi „leczenie obu chorób wyczerpało moje możliwości finansowe. Milka jest ze mną od 9 lat. Proszę o jakąkolwiek pomoc, bym mogła dalej ją leczyć". Choroba sprawia, że człowiek poznaje siebie. Czy to w złych, czy to w dobrych sytuacjach. Choroba sprawia, że człowiek pokazuje swoje serce. Choroba często otwiera oczy. Choroba Milki również. Pomożesz sfinansować jej leczenie? Tylko o to Cię dziś prosi. Bo jej choroba przyszła niespodziewanie i nagle. Nie od razu wiedziano, jaką ma barwę i jak smakuje. Powiedział to czas, który mierzył i analizował skutki. Dzisiaj już wiadomo, co jest Milce. I dlatego można ją odpowiednio leczyć. Potrzeba tylko Twojej pomocy.

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści CENTAURUS
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Milka" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie