Aktualnie ratujemy
Tinka

Data dodania: 01.06.2013 r.

Tinka

Aktualizacja luty 2017

Tinka odeszła za Tęczowy Most.

***

Aktualizacja wrzesień 2016

"Witam,
w załączeniu porcja najnowszych zdjęć – niestety fotomodeling nie jest pasją Tinki, dlatego przesłane zdjęcia są starannie wyselekcjonowane. Właściwie można by powiedzieć: to prawdziwy cud, że jakieś zdjęcia w ogóle się udają :-)
Tinka ma się niezmiennie wspaniale, apetyt ani dobre samopoczucie jej nie opuszczają. Jest prawdziwą pociechą :-)
 
Pozdrawiamy :-)"

***

Aktualizacja lipiec 2015

Tinka pozdrawia z adopcji. 

  •  

***

Aktualizacja kwiecień 2015

Tinka pozdrawia

  •  

***

Aktualizacja grudzień 2015

Tinka pozdrawia z adopcji

***

Aktualizacja sierpień 2014

Kilka słów od adoptującej

"Dzień dobry,
w załączeniu przesyłam aktualne zdjęcia Tinusi.
Dziewczyna zadomowiła się u nas na dobre :) Jest zdrowa, ma wilczy ;) apetyt - nie mogło być lepiej.
Pozdrawiamy" 

  •  

***

Aktualizacja sierpień 2013

Tinka znalazła kochający dom adopcyjny

***

Chwilę temu mała Tinka chowała się za starym, spróchniałym płotem udając, że wcale jej tu nie ma. Jako maskotka wielodzietnej rodziny w podmazowieckiej wsi nie miała różowego życia.  Była jednym z wielu kundelków biegających po gdzieniegdzie ogrodzonym podwórzu. Kiedy wjechaliśmy przez bramę, Tinka szybko obracając nóżkami uciekła za stodołę. A stamtąd przedostała się gruzowiskiem pod swój ulubiony drewniany płot - a tam zwijając się pod krzakiem chowała się przed światem. 

Kiedy podeszliśmy bliżej mała psinka tylko łypała na nas oczkiem, pozostawiając pyszczek wtulony w umorusane łapki. Mokrym noskiem dotknęła naszej ręki, ale szybko cofnęła się głębiej. Po chwili niezdarnie wydarła na swoich trzech nóżkach zanosząc się piskliwym szczekiem - tak dotarła na brzeg kałuży. Przywarła do ziemi i oczekując dalszego ciągu cicho skomlała.

Bo to maleństwo, które mieści się na dłoni porusza się na trzech łapkach - czwarta dzierżąc w górze. Nie wprawia to w zakłopotanie właścicieli - mają znacznie większe problemy, przy których kalectwo jednego z podwórkowych kundli jest niewarte zawracania sobie głowy. Piszcząca zewsząd bieda zagłusza wyrzuty sumienia chowające się w starych, wygryzionych budach.

Proponujemy, że zabierzemy Tinkę do kliniki i poszukamy nowego domu - ale zgoda na zabranie psa przychodzi bardzo opornie. Tinka jest wszak rodzinną maskotką - a że kulawa, i wolniej biega, to dzieci są w stanie ją dogonić. Pstrykając kolejne zdjęcia zastanawiamy się, czy w tragiczniejszej sytuacji znajduje się ta rodzina, czy ta psina. 

Po paru godzinach negocjacji wyjeżdżamy przez rozsypującą się bramę - z małą Tinka na rękach. Przerażona, wtulona w swój kocyk, rozgląda się ciekawsko po samochodzie. Za nią  zostaje spróchniały płot, zardzewiała miska i szary karton, w którym chroniła się przed deszczem, a nocą skulona śniła o skrawku własnego, psiego raju. 

Tego samego dnia Tinka trafia na klinikę. Suczka ma operacyjne zwichnięcie stawu kolanowego, przepuklinę, ma również zmiany skórne. Operacja ustalona jest na czwartek 6 czerwca. Po zakończeniu leczenia stawu i zmian skórnych mała będzie miała również sterylizację i zabieg usunięcia przetrwałego zęba mlecznego.

Prosimy o pomoc - do dziś ta malutka psinka nie miała szczęścia. Nie miała nikogo, kto przejąłby się jej kalectwem. Ani pozwoliły wtulić mokry nosek w rękaw. Nikogo, dla kogo byłaby całym światem. 

Maleńka Tinka, która nie waży nawet 2 kilogramów po zakończeniu leczenia będzie szukała nowego domu.

Potrzebne są fundusze na leczenie Tinki.

Możesz pomóc dokonując wpłaty na konto z tytułem "Tinka" w ramach Kampanii "Kochaj Mądrze". Możesz wysłać karmę i witaminy czy posłanie.

Udzielamy wsparcia wielu bezdomnym zwierzakom. 

Za każdą pomoc dziękujemy !

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści CENTAURUS
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Tinka " na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie