Aktualnie ratujemy
Tofik

Data dodania: 22.06.2014 r.

Tofik

Aktualizacja luty 2015

Tofik odszedł za Tęczowy Most. W otoczeniu kochącej go rodziny.

Żegnaj Tofiku.

 

***

Aktualizacja 02.09.2014

Wczorajsza wizyta kontrolna u weterynarza sprawiła zarówno nam, jak i adoptującej wiele radości - nie ma wznowy!

Do tego mały Tofik ma ogromny apetyt i wydaje się być zadowolony z życia, co w pełni obrazuje jego zdjęcie :-)

Dziękujemy!

***

Aktualizacja 29.09.2014

Tofik ponownie śle pozdrowienia, z najnowszych wieści - wrócił z urlopu nad morzem

Kilka słów od adoptującej:

"Tofik wrócił znad morza z rodzinką. Spacerował dużo brzegiem morskim. Jest radosny i spokojny.W ogrodzie dostojnie kroczy obwąchując wszystkie kąty, a po powrocie głośno szczeka domagając się przysmaczków. Nie chcę zapeszyć ale nie jest źle. Kolejna kontrola u lekarza w przyszłym tygodniu.Proszę trzymać kciuki.Irena 

A to zdjęcie z wakacji - razem z Bemolkiem"

 

 ***

Aktualizacja 28.08.2014

Tofik pragnie wszystkich gorąco pozdrowić z domu adopcyjnego.

Mimo, iż diagnoza wskazała jednoznacznie nowotwór, Tofik nie poddaje się i korzysta z drugiej szansy na godną starość i kochającą rodzinę w pełni.

Zaaklimatyzował się w domu adopcyjnym bardzo szybko i pokochał z wzajemnością całą rodzinę - łącznie z czworonożnymi przyjaciółmi. Tofik tez bardzo umiejętnie wyprasza psie smakołyki  od adoptującej ;)

 

 

Aktualizacja 22.07.2014

W ostatnią niedzielę Tofik, którego historia poruszała tak wiele serc (za co >ogromnie dziękujemy), pojechał do swojego nowego domu. Uznaliśmy, że dalsza diagnostyka i leczenie dzielnego Tofika mogą odbywać się równie dobrze pod okiem oddanych opiekunów, którzy otoczyli pieska troskliwą opieką i dali mu miłość, której być może ten mały, dzielny York nigdy nie zaznał. Będziemy Państwa na bieżąco informować o dalszych losach Tofika.

***

Aktualizacja 18.07.2014

Po dokładnych oględzinach weterynarza, okazało się, że Tofik ma dużą brodawkę w uchu i dużą zmianę skórną w dziąśle.

Tofik przeszedł zabieg usunięcia brodawki z ucha - weterynarz określił, iż to włókniak. Usunął również zmianę z dziąsła. Była czarna i rozpadająca się. Podczas zabiegu bardzo krwawiła.
Weterynarz rokuje, iż zmiana może odrosnąć. Wycinek został wysłany do badań  histopatologicznych. Tofik został też wykastrowany, przy okazji narkozy.
Mamy nadzieję, że będzie wszystko dobrze.

Tofik miał zrobioną też biochemię - wątroba i nerki w porządku. Badania wykazały podwyższoną fosfotazę, ale przy takich zmianach, jaką Tofik miał w pyszczku, tak się dzieje.
Na USG wyszło powiększone nadnercze, może to być początek jakieś przypadłości np. zespołu Cushinga, stan nadnerczy będzie regularnie kontrolowany. Weterynarz uspokoił nas nieco, gdyż jeszcze nie jest to niepokojące, jednak konieczna jest obserwacja.

Tofik pomalutku wypatruje domu adopcyjnego.

Dziękujemy Wam za wsparcie i wielkie zaangażowanie w pomoc dla Tofika.

Jeśli chcesz wesprzeć Tofika w jego walce, możesz dokonać wpłaty z tytułem "dla Tofika" na nasze konto.

***

Jak trafił do schroniska? Jak każdy niechciany przez świat pies. Trafił ot tak, po prostu. Z ulicy. Rasowe pochodzenie nie sprawiło, że ktoś go pokochał. Ze swoim wielkim bagażem psich doświadczeń wędrował zapewne całą wiosnę. Do schroniska trafił teraz, zaniedbany i odwodniony.

Kolejny pies znikąd. Dostał numerek i przydział do swojej klatki. Podreptał pokornie w tłum innych niechcianych i zapomnianych. Pełne nadziei psie oczy wypatrują jeszcze kogoś, kto się pochyli nad jego losem, ale iskierki gasną z każdym dniem. Co Tofik ma w swoim plecaku doświadczeń z którym dreptał ulicami ? Ma ponad 8 lat. Ma problemy ze wzrokiem. Ma problem ze słuchem - jest przygłuchy. Ma dysplazję stawu biodrowego. Ma zwichnięcie obu rzepek. Ma odwodniony organizm. Ma problemy skórne. Ma resztki nadziei.

Zabraliśmy zrozpaczonego Tofika ze schroniska. Zwinął się w kuleczkę na skrawku koca - cichutko pisnął i zasnął wystawiając mokry, pomarszczony nosek. Wiedzieliśmy, że ten skrawek koca to jedyne, co Tofik ma na własność.

Chcemy zapewnić Tofikowi pełną diagnostykę, operację i leczenie. Potrzebne są fundusze na specjalistyczną karmę, fryzjera, okulistę. Potem będziemy szukać domu adopcyjnego. Ale dziś ta mała psina nie ma bez Was szans.

Jeśli chcesz wesprzeć Tofika w jego walce, możesz dokonać wpłaty z tytułem "dla Tofika" na konto fundacji

***

Jeśli chcesz zostać poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!

 *** 

Akcja prowadzona jest w ramach kampanii "Kochaj Mądrze". Po wyleczeniu zwierzęcia, nadwyżka środków przekazanych przez darczyńców przeznaczona zostanie na cele określone w regulaminie Kampanii "Kochaj Mądrze"

***

Regulamin akcji na dostępny na stronie w dziale - Regulaminy/Oświadczenia

***

W ramach kampanii "Kochaj Mądrze" możesz też przesłać paszę, suplementy, szczotki czy kantary, karmę dla psów i kotów.  Możesz pomóc naszym podopiecznym Adoptując Wirtualnie -http://psy.centaurus.org.pl/psy_do_adopcji_wirtualnej/

Można również Adoptować Realnie http://psy.centaurus.org.pl/psy_do_adopcji_stacjonarnej/

 

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści CENTAURUS
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Tofik" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie