Aktualnie ratujemy
Szanowni Przyjaciele Fundacji

Przed nami kolejne, wspólne Święta Bożego Narodzenia, a zaraz za nimi Nowy Rok 2019. Każdy poprzedni wzbogacił nas o kolejne doświadczenia, kolejne pożegnania, powitania, radości i smutki. W zasadzie można rzec, że życie składa się z początków i końców, tak jak cała nasza działalność, jak wszystkie pasje, które w życiu wybieramy. Nas połączyła pasja do zwierząt, przyrody, aktywnego trybu życia, ekologii, alternatywnych metod w medycynie (nie tylko dla zwierząt), do historii (jeśli mowa o naszym zabytkowym, pełnym legend folwarku). Wielu z Was odwiedziło nas w tym roku po raz pierwszy, wielu po raz kolejny - wówczas mogliście obserwować zmiany, jakie zaszły na naszym folwarku, odszukać zwierzęta, które były tu rok czy pięć lat temu, albo zobaczyć puste boksy należące niegdyś do tych, które już odeszły, a ich niewielki, przytulny "pokój" wciąż czeka na nowego mieszkańca. Mogliście zobaczyć źrebaki radośnie biegające po wybiegach i robiące psikusy, a obok nich starsze, dostojne konie o siwych skroniach i posrebrzanych grzywach, wpatrzone gdzieś w dal, kontemplujące nad balotem pachnącego siana. Minęło naście lat, od kiedy po raz pierwszy podzieliliśmy się z końmi chlebem w stajni. Wielu z nas, działaczy, też przyprószył pierwszy siwy włos, podobnie jak Wy piszecie czasem, że w zasadzie spędziliście z nami całą młodość, wśród radości i smutków, jakie działy się w Centaurusie. Myślę sobie, że oprócz zwierząt, to ludzie stanowią ten element, który jest w naszej fundacji najwspanialszy, bo ludzi zaiste spotykaliśmy niezwykłych. Każdy z nich coś wnosił, a mawia się przecież, że czasem ktoś pojawia się w naszym życiu tylko po to, aby powiedzieć jedno słowo. I bywa, że to jedno słowo zmienia wszystko. Dziękujemy Wam za wszystkie słowa, które do nas skierowaliście w 2018 roku, za te ciepłe i pełne pozytywnych wrażeń, jak i za te krytyczne, inspirujące nas do rozwoju. Życzę Wam, aby Nowy Rok 2019 przyniósł słowa, których najbardziej potrzebujecie. Aby przyniósł wewnętrzny balans, spokój i taką niezmąconą radość życia wśród tych wszystkich radości i smutków, które wiatr rozwiewa wkoło. Abyście umieli znaleźć szczęście we wszystkim, co napotkacie. Abyście spotykali ludzi, którzy będą dla Was inspiracją, jaką Wy jesteście dla nas. Aby Wasi Pupile żyli w zdrowiu, i aby Wam tego zdrowia nigdy nie brakło. Dziękując Wam za wspólny czas, wspólne inicjatywy i wspólnie ocalone tysiące Istnień - w imieniu całej Ekipy Fundacji Centaurus oraz jej Podopiecznych życzę Wam cudownych, niezapomnianych, pełnych bezwarunkowej miłości Świąt i samych uroków Nowego Roku 2019.

Prezes Fundacji Centaurus,

Ewa Mastyk   

Zdjęcia

Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie