Aktualnie ratujemy
Kampania Kochaj Mądrze

 

KAMPANIA SPOŁECZNA „KOCHAJ MĄDRZE”
realizowana przy wsparciu działaczy

Fundacji "Otwórz Serce"


Każda historia jest inna


Marysia przerzuca wzrok ze zardzewiałych krat na stare, brudne okno. Przez wybitą szybę może obserwować świat. Ciche rżenie nie dociera daleko, wszystko zostaje w murach starej obory. To świat, do którego ona nie ma dostępu. Jest normalnym koniem, jakich tysiące. Ale los zakpił z niej zanim dorosła - choroba wydała na nią wyrok - na ubój. Ktoś powie - przepuklina jest przecież operacyjna. Owszem, jest. Ale trzeba być dla kogoś wartym wydania paru tysięcy złotych na taką operację. Marysia nikogo takiego nie spotkała. Jako zwykły szary koń nigdy nie miała na to szans. Dla świata, w którym przyszło jej żyć - jest warta mniej niż zero.
Bo niestety świat nie jest sprawiedliwy - choć Marysia o tym nie wie. Nie wie - i nawołuje swoim cichym rżeniem licząc, ze świat po nią przyjdzie.
Ale on nie przyjdzie, Marysiu. Nikt już nie przyjdzie. A kiedy otworzą się drzwi obory - będzie już za późno na wszystko. Wyjdziesz z niej z liną na łbie, a wiatr rozwieje Ci grzywę - ostatni raz. Uderzysz nogą o trap ciężarówki, i zostawisz wszystko za sobą. Pozostanie modlić się, aby umieranie nie bolało.
Marysia ma dopiero 2 lata. Miała dom. Miała właściciela. W jednej sekundzie, na podstawie jednej decyzji straciła prawo do życia stając się kawałkiem zbędnego mięsa.

 Marysia obecnie: http://centaurus.org.pl/pozostale/marysia_425/

Kochaj Mądrze

W ramach kampanii „Kochaj mądrze” skupiono się realizacji wielu celów – które nie
tylko pomogą uratować ale również wyleczyć, rehabilitować i zapewnić godne życie
podopiecznym Fundacji. Samo wykupienie zwierzęcia jest bowiem początkowym etapem związanym z jego ratowaniem, który obejmuje: transport, diagnostykę, leczenie, rehabilitację, utrzymanie itd. – niejednokrotnie przez kilkanaście lat. Ratowanie zwierząt nie
kończy się więc w momencie ich wykupu. Na tym etapie proces dopiero się zaczyna.
Stąd też kampania „Kochaj mądrze” obejmuje swym zakresem cele szczegółowo wymienione w Regulaminie akcji prowadzonej w ramach kampanii społecznej „Kochaj mądrze”. Nie pozostawaj bierny – zobacz niżej jak możesz pomóc…


Co możesz zrobić? – nie pozostań obojętny


Takich koni jak Marysia jest wiele. Z Polski rocznie na rzeź trafia 100.000 koni, nie pozostań obojętny – przyłącz się do kampanii społecznej „Kochaj mądrze”.

 


Twoja obecność


Przyjdź do ośrodków rehabilitacyjnych Fundacji Centaurus i zobacz jak ratujemy konie oraz inne zwierzęta. Napisz lub zadzwoń, a prześlemy Ci dodatkowe materiały, dzięki którym wraz z grupą przyjaciół którym nieobcy jest los wiezionych na rzeź koni możesz zorganizować happening albo akcję informacyjną o sytuacji koni w Polsce. Wizyta lokalnych mediów na tego typu happeningach pomoże Ci nagłośnić akcję i przedstawić ją społeczeństwu .

http://centaurus.org.pl/nasze_osrodki/

 


Vox populi vox Dei


Twój sprzeciw w ramach naszej wspólnej kampanii społecznej nie jest obojętny. Napisz list do lokalnych mediów i polityków w którym przedstawisz swoją opinię na temat sytuacji koni wywożonych na rzeź w Polsce. Niech sprzeciw ten opisuje własne rozczarowanie biernością polityków w zmianie tego stanu rzeczy przy milczącej akceptacji społeczeństwa i cichym przyzwoleniu mediów .

Zobacz kampanię medialną Fundacji Centaurus
http://www.youtube.com/watch?v=FKJwpPS-4TM&feature=youtu.be

 


Zostań wolontariuszem Fundacji


Rozpocznij swoją przygodę z wolontariatem. W ośrodkach rehabilitacyjnych Fundacji Centaurus możesz poznać czym jest prawdziwa miłość do zwierząt. Rozpoczynamy od szkolenia, które ma formę kilkugodzinnego spotkania warsztatowego. Odbywają się one w miarę cyklicznie. Na szkolenie trzeba się wcześniej zgłosić osobiście lub drogą telefoniczną czy mailową. Osobom zainteresowanym współpracą z naszą organizacją w ramach realizowanych programów zapewniamy systematyczną pracę ze zwierzętami potrzebującymi opieki .


Zrób dotację lub wyślij sms


Wsparcie finansowe jest ważne, gdyż dzięki niemu możemy sfinansować kampanię społeczną. Liczy się każda – nawet najmniejsza wpłata.

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Fundacja Centaurus
ul. Borelowskiego 53/2
51-678 Wrocław


Tytuł przelewu „Kochaj mądrze”.
Jeśli chcesz wesprzeć kampanię od razu, wyślij sms o treści CENTAURUS na jeden z numerów znajdujących się na dole tej strony

Adoptuj zwierzaka

Możesz pomóc naszym podopiecznym Adoptując Wirtualnie, zapraszamy do lektury pod linkiem:

http://centaurus.org.pl/konie_do_adopcji_wirtualnej/

Można również Adoptować Realnie i w ten sposób dać dom zwierzakowi, zapraszamy do lektury i listy koni pod linkiem:

http://centaurus.org.pl/konie_do_adopcji_stacjonarnej/

http://psy.centaurus.org.pl/psy_do_adopcji_stacjonarnej/

 

Regulamin akcji prowadzonej w ramach kampanii społecznej „Kochaj mądrze” w dziale regulaminy

Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie