Aktualnie ratujemy
Nasze ośrodki

Centaurus prowadzi w Polsce kilka ośrodków w różnej formie. Naszym celem jest stworzenie sieci niedużych ośrodków, z jednym centralnym ośrodkiem, które będą w stanie zapewnić naszym koniom i psom opiekę indywidualnie dobraną do ich potrzeb, a także możliwość poznania naszych podopiecznych niezależnie od miejsca, w którym mieszkasz i odwiedzenia nas osobiście.

  • Ośrodek Legnica

Ten ośrodek jest głównym ośrodkiem fundacji.. Tu również odbywa się adaptacja koni, przygotowanie do przekazania w adopcje. Legnica skupia również najbardziej schorowane konie, konie stare i znarowione, które otrzymują tu szczególna opiekę pod wieloma względami.

Jeśli chcesz nas odwiedzić w innych terminach, koniecznie skontaktuj się z nami wcześniej mailowo (kontakt@centaurus.org.pl) lub telefonicznie (518 569 487).

DATA NAJBLIŻSZEGO ZWIEDZANIA FOLWARKU:

23.03.2019

wejście o 13:00 zwiedzanie do 15:00

Odwiedziny i zwiedzanie ośrodka odbywają się raz w miesiącu ze względu na ogrom obowiązków i równie ogromną odpowiedzialność podczas oprowadzania naszych miłych Gości. Datę i godzinę najbliższej wizytacji zawsze prezentujemy powyżej. 

Dziękujemy z góry za wyrozumiałość z Pastwa strony!

Prosimy także pamiętać, że do zwiedzania przydatne będą dobre buty (bywa u nas sporo błota) i doza spokoju (zawsze bezcenny przy zwierzętach). Należy uzbroić się we własny prowiant, dysponujemy natomiast drewnianą wiatą, pod którą serwujemy wspaniałą herbatę. Koni nie należy pod żadnym pozorem dokarmiać podczas wizyty, jedynie po konsultacji z Przewodnikiem. Wszelkie smakołyki muszą zostać skonsultowane ze względu na różne schorzenia i pełne bezpieczeństwo obydwu stron.   

Adres ośrodka: Szczedrzykowice 10, gmina Prochowice.

Jeśli jesteś zainteresowany adopcją konia, najpierw wypełnij formularz i prześlij wymagane zdjęcia. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się z Tobą i umówimy na konkretną godzinę i dzień. Oglądanie koni do adopcji jest możliwe wyłącznie po wcześniejszego umówienia się, poprzedzonym przesłaniem formularza. 


***

 

Wraz z dniem 1 kwietnia 2014, zamknięty został ośrodek w Wojnowie oraz sąsiadująca z nim Kuclandia prowadzone przez wiele lat przez naszego Krzysztofa.
Pożegnanie Krzysztofa, który kierował całym ośrodkiem i Kucandią przyniosło
decyzję o pożeganiu również Wojnowa. Wszystkie konie, kucyki i osiołki zostały  umieszczone w ośrodku w Szczedrzykowicach.
  

Od września 2017 nasze psiaki czekające na dom przebywają w naszym ośrodku pod Sobótką - KLIK 

  ***

 

  • Fundacja Centaurus współpracuje również z wieloma prywatnymi pensjonatami dla koni i psów na terenie całej Polski. Za pomoc jaką nam okazujecie - dziękujemy.

***

 

TAK BYŁO  

  • Ośrodek Zielona Góra

Ośrodek pod Zieloną Górą, to miejsce gdzie trafiają z reguły konie nieadopcyjne i wymagające stałej opieki weterynaryjnej. Do dyspozycji koni przekazaliśmy ciągle remontowaną przez nas stajnię (przygotowana ze starej stodoły), piaszczysty padok w sąsiedztwie lasu i jeziora, wychów uratowanych źrebiąt, ale także - w razie takiej potrzeby - profesjonalną opiekę lek wet Michała Grundwalda. 

 

  • Kuclandia

Kuclandia to projekt sfinansowany przez nas dla naszych miniaturowych, czterokopytnych  przyjaciół. Obejmuje powierzchnię leśną w wymiarze ponad 2 hektarów. Znajduje się niedaleko ośrodka w Wojnowie. Kuce szetlandzkie, hucuły i haflingery żyją tu w środowisku półdzikim. Blisko 70 minikoników ma tu do dyspozycji drewniane, kryte biegalnie, stały dostęp do wody, siana i
paszy treściwej.
Kuclandia mieści się przy ośrodku w Wojnowie.

 

Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie