Aktualnie ratujemy
Natasza potrzebuje wsparcia

"On jest Twoim przyjacielem, Twoim partnerem, Twoim obrońcą, Twoim psem. Ty jesteś Jego życiem, Jego miłością, Jego panem. On będzie Twój, wierny i posłuszny do ostatniego bicia Jego serca. Ty jesteś Mu winien zasłużyć na takie oddanie."

Starość nie jest urocza, a jesień życia rzadko kiedy bywa złota. Niedołężność, choroby, ograniczenia. Każdy chce żyć długo, tylko nikt nie chce być w podeszłym wieku. Dotyczy to ludzi, dotyczy również zwierząt. Ci pierwsi mają emerytury, jakąkolwiek możliwość leczenia, zwierzęta mają tyle, co da im człowiek. Czasem ktoś chciałby dać, ale nie ma z czego. Bo choć jest emerytura, to nie starcza nawet na podstawowe potrzeby. Bywa, że brakuje na przysłowiowy chleb. Tak jest w przypadku Nataszki. Stary psiak i jeszcze starszy właściciel. Raz już pomagaliśmy. Dziś potrzeba pomóc ponownie. Razem mieszkają, razem jedzą i wszędzie chodzą razem. Krok za krokiem. Stary pies i jego stary człowiek. Wiele wspólnie spędzonych lat. Wiele dobrych chwil. Wiele przeżyć. Dziś również wiele chorób i brak środków, aby zapewnić Nataszce kolejne leczenie. Ponownie prosimy o pomoc dla staruszki.

A Natasza to starszy psiak. I od kilku lat ma problemy ze zdrowiem. Ciągle leczone zęby i ropne stany dziąseł. Połowa zębów została usunięta, dziś nieustannie stany ropne powodują obrzęki na pyszczku. Dodatkowo odnowiły się guzy na listwie mlecznej oraz powróciły duszności przy pobudzeniu i niestety suczka już prawie straciła wzrok. Właściciel stara się jak może, ale pieniądze nie chcą się rozmnożyć, a psina wymaga dobrej diagnostyki i leczenia. W międzyczasie skronie Nataszki pokrył siwy włos, a ona sama przeszła kilka zabiegów. Teraz czekają ją kolejne.
Przydałaby się dobrej jakości karma dla starych psów i suplementy. Jak widać, potrzeby rosną wraz z wiekiem, a Nataszka, jako wyjątkowa staruszka - ma wyjątkowe potrzeby.

Zdjęcia

Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie