Aktualnie ratujemy
Nero

Data dodania: 21.10.2019 r.

Nero

15.07.2020

Nero dziękuje!

"Neruś dużo śpi, ale lubi też czasem polegiwać na słonku. Średnio co dwa miesiące robimy badania kontrolne krwi. Te z maja wyszły całkiem dobrze, hematokryt znowu wzrósł inne parametry również wskoczyły na zielony pasek. Wzrósł też nieznacznie mocznik i kreatynina, ale może to być spowodowane tym, że Nero jest na barfie dla nerkowców i póki co nie ma powodów do niepokoju. Zobaczymy jakie będą w tym miesiącu.

Dziękujemy za dotychczasową pomoc zwłaszcza, że stale trafiają do mnie chore koty, ostatnio dwa maluchy, którym nie można było odmówić pomocy. 
Pozdrawiam serdecznie. W załączeniu aktualne zdjęcia kawalera ;)"
 

27.03.2020

Nero niezmiennie prosi o wsparcie w leczeniu.

"Nero, jak to z kotami nerkowymi, jest pod stałą kontrolą lekarza, średnio co 2 miesiące ma przeprowadzane badania kontrolne, kroplówki co kilka dni, leki, karma. Niestety pociąga to za sobą duże koszty, a pomoc od fundacji jest w tym momencie dla mnie ogromnym wsparciem.
Jeszcze raz bardzo dziękuję.
Pozdrawiam serdecznie.
Wiola"

 

13.01.2020
 

Przekazujemy najnowsze informacje, co u Nera:

"Nero miał wyniki kontrolne, pomimo że czuje się i wygląda lepiej, to znowu powróciła anemia. Ponadto wzrósł nieznacznie mocznik i oraz dość mocno kreatynina. Zalecono płynoterapię oraz suplementację żelaza oraz leki obniżające mocznik i kreatyninę. Ponadto kitek zmaga się ze stanem zapalnym pęcherza moczowego, przyjmowane leki przynoszą poprawę. Na szczęście apetyt mu dopisuje. Kolejne badanie za 4 tygodnie."

Tylko dzięki Waszemu wsparciu Nero ma zapewnione leczenie. Akcja pomocowa trwa.

 


 

 

05.12.2019

Nero w połowie listopada miał kryzys, ale na szczęście przyszła poprawa. Przekazujemy informacje od opiekunki: 

"Kilka słów o Nero, po ostatnim kryzysie, w końcu udało się opanować biegunki i wymioty, apetyt też zaczął wracać. Stan kocurka uległ znacznej poprawie,  sierść jest bardziej miękka i gladka, skóra też jest bardziej elastyczna i nawodniona. Choć na odbudowę mięśni i masy musimy trochę poczekać, to i tak samopoczucie chłopaka jest dużo lepsze. Mam nadzieję, że jesteśmy na dobrej drodze i teraz będzie już tylko lepiej. I choć dla jednych weterynarzy Nero był już  przegrany, to Nero udowodnił, że jednak warto powalczyć nawet o beznadziejny przypadek. A to dzięki personelowi jednej z wrocławskich przychodni, gdzie lekarze z pełnym zaangażowaniem i indywidualnie podchodzą do małych pacjentów, a nie opierając się na tzw. standardach. Nero miał też powtórzone badania krwi, jedne parametry się poprawiły, inne pogorszyły, ale nie ma niedokrwistości, a nerki nie są jeszcze w tragicznym stanie. Najważniejsze, żeby chłopak jadł i dużo pił. Okazało się ponadto, że kocurek ma ułamany kolejny ząb z lewej strony, który będzie trzeba usunąć za niedługi czas. Jeszcze raz bardzo dziękuję darczyńcom za wpłaty, bo bez nich nie byłoby możliwe odpowiednie leczenie kotka. "
 
 

21.10.2019

Pani Wioletta to osoba o wielkim sercu, która w miarę swoich skromnych możliwości przyjmuje do siebie zwierzęta w potrzebie, leczy je i szuka im dobrych domów. My, z Waszą pomocą, staramy się wspierać zwierzaki będące pod skrzydłami Pani Wioletty. Dzięki wspólnym działaniom pomoc i leczenie otrzymała Czika – mieszka już w nowym domu, oraz kot Baron. Dziś do domu Pani Wioletty trafiła kolejna bida w potrzebie. To Nero. Przeczytajcie to, co napisała o nim opiekunka  i prosimy, pomóżcie go leczyć.

„Nikt nie wie co się przytrafiło Nero, ale z pewnością grzał on kiedyś czyjeś kolana. Możliwe, że jak zachorował, został wyrzucony na dwór. W lipcu br. bardzo chory, wychudzony trafił do Koszalińskiego schroniska. Został wyłapany pod śmietnikiem, gdzie żył od dłuższego czasu. Zrobiono podstawowe badania, które wykazały niewydolność nerek i silną anemię, utrzymującą się do teraz. Nero ma ok. 10 lat, to kochany, przyjaźnie nastawiony kocurek, wielki pieszczoch. Wymaga specjalistycznej karmy, leków i szerszej diagnostyki. Dzięki diecie parametry nerkowe ciut się poprawiły, jednakże stan Nera jest fatalny. W organizmie rozwija się stan zapalny nieznanego pochodzenia, kot ma mały apetyt lub wcale go nie ma. Futerko jest nastroszone i przetłuszczone, od dawna niepielęgnowane. Nero jest słaby, nawet je w pozycji leżącej, dużo śpi. Jest dużym kotem, powinien ważyć ok. 6 kg, a waży połowę tego. Na lewym policzku jest dziwna rana, która zostanie poddana badaniu histopatologicznemu, czy nie jest nowotworowa. Czekamy na wyniki pełnych badań wraz z tarczycą. Dalsze postępowanie będzie uzależnione od ww. wyników. 

Pozdrawiam
Wiola”


I pierwsze wyniki badań, mail z piątku:

„Witam,

Badanie rtg płuc nie wykazało zmian nowotworowych, wyniki części badań przesiewowych wyszły nie najgorzej, ale widoczna anemia, stan zapalny, parametry nerkowe lekko podwyższone (kreatynina i mocznik), zalecono Pronefrę. Czekamy na wyniki elektroforezy białek, wyniki FIV, FelV i FIP. Zęby są w fatalnym stanie, niektóre ułamane, więc możliwe, że stan zapalny może być od tego. Jeśli za tydzień poprawią się niektóre parametry, będzie można planować zabieg usunięcia zębów i kamienia. Apetyt nadal słaby, ale małymi porcjami udaje się w niego trochę wcisnąć. Na razie tyle.

Pozdrawiam
Wiola”


Nero ma troskliwą opiekę, brakuje mu tylko środków na leczenie. Prosimy, wesprzyjcie Nero, kota, który jechał z Koszalina aż do Legnicy, by zawalczyć o własne życie i zdrowie.

 

 

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści CENTAURUS
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Nero" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie