Aktualnie ratujemy
Nero

Data dodania: 21.10.2019 r.

Nero

Pani Wioletta to osoba o wielkim sercu, która w miarę swoich skromnych możliwości przyjmuje do siebie zwierzęta w potrzebie, leczy je i szuka im dobrych domów. My, z Waszą pomocą, staramy się wspierać zwierzaki będące pod skrzydłami Pani Wioletty. Dzięki wspólnym działaniom pomoc i leczenie otrzymała Czika – mieszka już w nowym domu, oraz kot Baron. Dziś do domu Pani Wioletty trafiła kolejna bida w potrzebie. To Nero. Przeczytajcie to, co napisała o nim opiekunka  i prosimy, pomóżcie go leczyć.

„Nikt nie wie co się przytrafiło Nero, ale z pewnością grzał on kiedyś czyjeś kolana. Możliwe, że jak zachorował, został wyrzucony na dwór. W lipcu br. bardzo chory, wychudzony trafił do Koszalińskiego schroniska. Został wyłapany pod śmietnikiem, gdzie żył od dłuższego czasu. Zrobiono podstawowe badania, które wykazały niewydolność nerek i silną anemię, utrzymującą się do teraz. Nero ma ok. 10 lat, to kochany, przyjaźnie nastawiony kocurek, wielki pieszczoch. Wymaga specjalistycznej karmy, leków i szerszej diagnostyki. Dzięki diecie parametry nerkowe ciut się poprawiły, jednakże stan Nera jest fatalny. W organizmie rozwija się stan zapalny nieznanego pochodzenia, kot ma mały apetyt lub wcale go nie ma. Futerko jest nastroszone i przetłuszczone, od dawna niepielęgnowane. Nero jest słaby, nawet je w pozycji leżącej, dużo śpi. Jest dużym kotem, powinien ważyć ok. 6 kg, a waży połowę tego. Na lewym policzku jest dziwna rana, która zostanie poddana badaniu histopatologicznemu, czy nie jest nowotworowa. Czekamy na wyniki pełnych badań wraz z tarczycą. Dalsze postępowanie będzie uzależnione od ww. wyników. 

Pozdrawiam
Wiola”


I pierwsze wyniki badań, mail z piątku:

„Witam,

Badanie rtg płuc nie wykazało zmian nowotworowych, wyniki części badań przesiewowych wyszły nie najgorzej, ale widoczna anemia, stan zapalny, parametry nerkowe lekko podwyższone (kreatynina i mocznik), zalecono Pronefrę. Czekamy na wyniki elektroforezy białek, wyniki FIV, FelV i FIP. Zęby są w fatalnym stanie, niektóre ułamane, więc możliwe, że stan zapalny może być od tego. Jeśli za tydzień poprawią się niektóre parametry, będzie można planować zabieg usunięcia zębów i kamienia. Apetyt nadal słaby, ale małymi porcjami udaje się w niego trochę wcisnąć. Na razie tyle.

Pozdrawiam
Wiola”


Nero ma troskliwą opiekę, brakuje mu tylko środków na leczenie. Prosimy, wesprzyjcie Nero, kota, który jechał z Koszalina aż do Legnicy, by zawalczyć o własne życie i zdrowie.

 

05.12.2019

Nero w połowie listopada miał kryzys, ale na szczęście przyszła poprawa. Przekazujemy informacje od opiekunki:

 

"Kilka słów o Nero, po ostatnim kryzysie, w końcu udało się opanować biegunki i wymioty, apetyt też zaczął wracać. Stan kocurka uległ znacznej poprawie,  sierść jest bardziej miękka i gladka, skóra też jest bardziej elastyczna i nawodniona. Choć na odbudowę mięśni i masy musimy trochę poczekać, to i tak samopoczucie chłopaka jest dużo lepsze. Mam nadzieję, że jesteśmy na dobrej drodze i teraz będzie już tylko lepiej. I choć dla jednych weterynarzy Nero był już  przegrany, to Nero udowodnił, że jednak warto powalczyć nawet o beznadziejny przypadek. A to dzięki personelowi jednej z wrocławskich przychodni, gdzie lekarze z pełnym zaangażowaniem i indywidualnie podchodzą do małych pacjentów, a nie opierając się na tzw. standardach. Nero miał też powtórzone badania krwi, jedne parametry się poprawiły, inne pogorszyły, ale nie ma niedokrwistości, a nerki nie są jeszcze w tragicznym stanie. Najważniejsze, żeby chłopak jadł i dużo pił. Okazało się ponadto, że kocurek ma ułamany kolejny ząb z lewej strony, który będzie trzeba usunąć za niedługi czas. Jeszcze raz bardzo dziękuję darczyńcom za wpłaty, bo bez nich nie byłoby możliwe odpowiednie leczenie kotka.  "

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści NERO
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Nero" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Eko Klub Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy Sklep charytatywny
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie